Райські острови посеред егейського моря. Сюди приїздять помилуватися білосніжними хатинками, вузькими вуличками та затишними бухтами. Але в жовтні 2017 року змагання з паркур-фрірану Red Bull Art of Motion умить розвіяли цю романтичну атмосферу.

Сюди прибули найіменитіші паркуристи світу, аби продемонструвати свої карколомні трюки. От тільки цього разу титулованих спортсменів чекатиме несподіванка з України.

Але повернімося на кілька місяців назад. 23-річний Олександр Титаренко надіслав організаторам відео зі своїми трюками,- сподівався, його теж запросять на змагання, але вердикт був суворий – ви не підходите!

Хлопець виявився впертим: назбирав грошей і таки приїхав до Греції, – на місці теж можна було пройти відбірковий цикл. Планів великих не будував. Звісно, хотілося кваліфікуватися, аби докладені зусилля не виявилися марними, а там уже як вийде.

Читайте також: Наталя Жаркова – головна "русалка" українського спорту

І почалося. Нікому не відомий хлопець з Маріуполя, іншими словами, відвертий аутсайдер, просто приголомшив суддів своєю майстерністю. От один раунд змагань, далі ще один – він і незчувся, як дійшов до фіналу. Більше того українець здобув одні з найвищих пунктів за всю історію змагань, обігнавши найближчого конкурента на 30 балів.

Звісно, чудес не буває. За цією так званою сенсацією стоять 12 років тренувань, по 3-5 годин щодня. Тобто почав Олександр у віці 11 років, – тоді у нього ще не було комп’ютера, аби передивлятися відео інших фріранерів. Зрештою, й тренера ніколи не було – усе вигадував сам . Мабуть, саме тому зараз судді й відзначають його унікальний стиль та оригінальні рухи.