Успішним виявився виступ 18-річного дніпрянина Олександра Желтякова. Українець взяв участь у фінальному запливі на дистанції 200 метрів на спині, повідомляє 24 Канал.

Тріумфальний виступ Желтякова на ЧЄ-2024

Після перших 50 метрів дистанції Олександр був шостим. На екваторі запливу українець вже був третім. Все вирішилося на останніх метрах дистанції. Желтяков випередив представника Греції Апостолоса Сіскоса на 0,03 секунди, здобувши історичну перемогу.

Олександр Желтяков виграв "золото" на ЧЄ-2024 / фото European Aquatics

Українець показав результат 1.55,42 на дистанції 200 метрів. Це новий національний рекорд України. Своє попереднє досягнення 18-річний дніпрянин покращив на 0,4 секунди.

Євро-2024 з водних видів спорту. 200 м, спина, фінал

1. Олександр Желтяков (Україна) 1:55.39 хвилин
  2. Апостолос Сіскос (Греція) +0.03
  3. Роман Мітюков (Швейцарія) +0.36

Зазначимо, що ця медаль стала для України першою в історії на дистанцію 200 метрів на спині. Крім того, у плаванні на спині ця нагорода перша за останні 24 роки.

Що відомо про Олександра Желтякова

• Український плавець став дворазовим чемпіоном світу на юніорському рівні. Також 18-річний дніпрянин двічі вигравав "золото" юніорського чемпіонату Європи.
  • Желтяков здобув олімпійську ліцензію у плаванні на спині на 100 та 200 метрів.
  • За підсумком 2023 року Олександр Желтяков отримав нагороду від НОК України в номінації "найкращий молодий спортсмен".