У п'ятницю, 14 червня, відбудеться матч-відкриття Євро-2024. Учасниками зустрічі в Мюнхені стануть команда-господарка чемпіонату Німеччина та збірна Шотландії, пише 24 Канал.

До теми Стартує із перемоги: хто фаворит матчу-відкриття Євро-2024 Німеччина – Шотландія

Матч-відкриття

Німці підходять до домашнього Євро в статусі одного з фаворитів турніру. Підопічні Нагельсманна показали відмінні результати у 2024 році, обігравши Францію, Нідерланди та Грецію в спарингах. Під натиском Бундестім встояла лише Україна (0:0).

Тепер же німці мають на меті успішно стартувати на чемпіонаті Європи. Бундестіму треба вигравати групу, щоб оминути у плей-оф зустріч із Англією або Францією раніше фіналу. Перший суперник бачиться доволі комфортним для цього.

Шотландія відносно впевнено пройшла кваліфікацію та навіть змогла вдома здолати потужну Іспанію. Втім в останніх матчах "тартанова армія" скоріше розчаровує. В останніх дев'яти матчах підопічні Стіва Кларка здобули лише одну перемогу, і то – у спарингу над Гібралтаром.

Кадровий потенціал шотландців виглядає дуже скромно, тим паче на фоні німців. Головними зірками команди є представники грандів АПЛ Робертсон (Ліверпуль), Мактоміней (Манчестер Юнайтед) та Макгінн (Астон Вілла).

Де дивитися матч

Дивитися онлайн матч Німеччина – Шотландія користувачі інтернету зможуть на ОТТ-платформі Megogo. Початок зустрічі – о 22:00 за київським часом. За півтори години до гри транслятор розпочне передматчеву студію з експертами.

Також пряма трансляція Євро-2024 буде доступною на регіональних каналах Суспільного. Сайт 24 Каналу проведе текстову онлайн-трансляцію матчу Німеччина – Шотландія. Тут також будуть опубліковані всі голи зустрічі, а також повний відеоогляд гри після закінчення.

НІМЕЧЧИНА – ШОТЛАНДІЯ 5:1

Голи: Вірц, 11, Мусіала, 19, Гаверц, 45, Фюллькруг, 68, Джан, 90+2 – Рюдігер, 88 (автогол).

НІМЕЧЧИНА: Ноєр – Кімміх, Та, Рюдігер, Міттельштедт – Гросс, Кроос – Мусіала, Гюндоган, Вірц – Гаверц.

ШОТЛАНДІЯ: Ганн – Ралстон, Портеус, Хендрі, Тірні, Робертсон – Мактоміней, Макгрегор – Макгінн, Крісті – Адамс.

Відеоогляд матчу

Статистика матчу

Кінець матчу

Фінальний свисток. Німеччина не помітила Шотландію у матчі-відкритті Євро-2024. Рахунок – 5:1. Серйозна заявка на вихід як мінімум у півфінал.

90+2 хвилина

ГОООООЛ. Німці таки вирішили завершити гру з різницею у чотири голи. Емре Джану вдався крутий дальній постріл у нижній кут. 5:1

Відео голу:

90 хвилина

Три хвилини додав суддя.

88 хвилина

ГОООООЛ. Шотландія дуже несподівано забиває! Після подачі у майданчик німців Маккенна головою скидував у центр. Втім м'яч потрапив у голову Рюдігера та залетів у ворота Ноєра. 4:1

Відео голу:

86 хвилина

Знову б'є Сане з-за меж майданчика. Сильно вище воріт.

85 хвилина

Дальній удар Сане по центру. М'яч забрав до рук Ганн.

83 хвилина

І останнє втручання у склад від Кларка. Шенкленд вийшов, Крісті пішов відпочивати.

81 хвилина

Остання заміна від Німеччини. Кроос поступився місцем на полі Джану.

78 хвилина

У шотландців Маккенна вийшов замість Тірні.

76 хвилина

Фюллькруг забив вдруге, але перед цим заліз в офсайд.

74 хвилина

Заміна у німців. Мюллер зайшов замість Мусіали.

72 хвилина

Німеччина без проблем контролює м'яч та доводить зустріч до впевненої перемоги.

68 хвилина

ГОООООЛ!!! Німці забивають четвертий гол. Гюндоган скинув під удар Фюллькруга і тому вдався шикарний удар з лінії майданчика у дев'ятку. 4:0

Відео голу:

67 хвилина

Дві заміни від шотландців. Замість Макгінна та Макгрегора вийшли Маклін та Гілмор.

65 хвилина

Сане одразу опинився на ударній позиції, але постріл був занадто слабким.

64 хвилина

Подвійна заміна у німців. Сане та Фюллькруг вийшли на поле замість Вірца та Гаверца.

63 хвилина

Та наступив на ногу Крісті та отримав попередження.

61 хвилина

Гюндоган опинився на добиванні перед воротами Ганна. Удар Ілкая був заблокований захисником.

59 хвилина

Вірц впритул пробивав після подачі з флангу. М'яч дивом полетів вище воріт.

57 хвилина

Дальній удар Кімміха заблокований Хенлі.

54 хвилина

Німці знову притисли гостей до воріт та шукають можливість для четвертого голу.

52 хвилина

Рюдігер завдав дальнього пострілу. Ганн не без проблем парирував удар.

50 хвилина

Шотландія отримала право на штрафний, але німці без проблем відбились.

48 хвилина

Ралстон невдало пішов у підкат та отримав попередження.

46 хвилина

У шотландців також заміна. Хенлі вийшов замість Адамса.

46 хвилина

Заміна у німців у перерві. Андріх пішов з поля, Гросс вийшов.

Початок другого тайму

Перерва завершена. Команди відновили гру.

Статистика першого тайму

Кінець першого тайму

Перерва. Німеччина не дає Шотландії ані шансу навіть на гострий момент. Рахунок 3:0.

45 хвилина

Суддя компенсував три хвилини.

45 хвилина

ГОООООЛ. Німці забивають втретє, Гаверц з пенальті точно пробив. 3:0

Відео голу:

44 хвилина

Червона картка Портеусу! Шотландський захисник зіграв прямою ногою в щиколотку Гюндогана.

44 хвилина

Пенальті! Гюндоган збирався зіграти на добиванні, але йому у ногу зіграв Портеус. Суддя після перегляду VAR вказав на позначку.

43 хвилина

Гюндоган бив головою після навісу Кімміха. Воротар Шотландії здійснив ефектний сейв.

40 хвилина

Рюдігер відважився на дальній удар. Ганн забрав м'яч до рук.

36 хвилина

Гра заспокоїлась. Німці іноді загострюють гру, Шотландія поки не може навіть пробити по воротах.

33 хвилина

Мусіала забив після пасу від Гаверца, але перед цим Кай підіграв собі рукою. М'яч скасований.

31 хвилина

Андріх полетів прямою ногою в Мактомінея та отримав жовту картку.

28 хвилина

Гаверц зі стандарту пробив у дальній нижній кут. Ганн забрав м'яч до рук.

26 хвилина

Суддя скасував пенальті після консультацією з VAR. Фол на Джамалі був за межами карного майданчика.

25 хвилина

Пенальті! Крісті та Тірні разом завалили Мусіалу на вході у власний майданчик.

23 хвилина

Знову Ганн випередив Вірца, який вибігав сам на сам із воротарем.

19 хвилина

ГОООООЛ!!! Німці розбирають суперника на запчастини. Гаверца запустили у карний майданчик суперника, той скотив під удар Мусіала. Хавбек Баварії прибрав оборонця та точно вистрілив під поперечину. 2:0

Відео голу:

18 хвилина

Тірні проспав вибігання Вірца після закидання Андріха, але Флоріана встиг випередити кіпер.

16 хвилина

Німці заспокоюють гру та поки не квапляться подвоювати рахунок.

11 хвилина

ГОООООЛ!!! Є перше взяття воріт на Євро-2024! Кімміх знайшов розрізним пасом Вірца на підході до карного майданчика. Дальній удар від Флоріана дістав кіпер, але м'яч від його руки та стійки полетів у ворота. 1:0

Відео голу:

9 хвилина

Німеччина контролює гру та намагається створювати гостроту. Захист гостей поки тримається.

5 хвилина

Тірні самовіддано кинувся у підкат, зірвавши прорив Мусіала.

2 хвилина

Одразу супермомент у Вірца! Після дальнього кросу від Рюдігера вінгер Баєра вийшов сам на сам із Ганном, але кіпер шотландців обличчям відбив м'яч.

Початок матчу

Гра у Мюнхені та, відповідно, Євро-2024 стартували!

Команди вже на полі!

Історія протистояння

Німеччина та Шотландія відіграли 17 очних матчів між собою. Результати наступні:

• 8 перемог Німеччини
  • 5 нічиїх
  • 4 перемоги Шотландії

Різниця голів – 26:23.

Стартувала церемонія-відкриття! За найцікавішими її моментами можна спостерігати у нашому окремому матеріалі.

Стадіон у Мюнхені неймовірний!

Тоні Кроос почне зі старту у дебютній грі на своєму останньому турнірі в кар'єрі.

Талісман Євро-2024 ведмежа Альберт готовий заряджати фанатів!