Адже і Паралімпіада, й Олімпіада – це дуже конкурентний та відповідальний старт для атлетів. Про це в ефірі 24 каналу розповів спортивний журналіст і коментатор Дмитро Лазуткін.

Читайте також Медалі, рекорди та гімн України: як українські плавці розірвали Паралімпіаду у Токіо

Лазуткін: В Україні хороші умови для підготовки паралімпійців

Він пояснив, на Паралімпійських іграх розігрується більше медалей. Зокрема там більше класів, адже виступають люди з інвалідністю, тому там різноманітніші підрозділи змагань. Втім вочевидь не можна говорити, що паралімпійці краще готуються.

У них більше мотивації, тому що це фактично чи не єдиний такий спосіб заявити про себе, змінити своє життя. Це неабиякий безпрецедентний соціальний ліфт для паралімпійців,
– підкреслив Лазуткін.

За його словами, Паралімпіада-2020 запам'ятається насамперед героїзмом спортсменів. Яскравий приклад – український плавець Антон Коль, який виборов 2 "срібла". Атлет виступає в категорії S1 – з найбільшими ураженнями. Попри це, демонструє героїзм і бореться.

антон коль
Паралімпієць Антон Коль / Фото Getty Images

"Це заслуговує на повагу. Тому що не кількістю золотих медалей вимірюється характер і воля. Напевно, є інші чинники, і наші спортсмени показують, що вони, попри всі умови й обставини, все одно залишаються неймовірними людьми з великої літери.", – відзначив спортивний журналіст.

Лазуткін також зауважив, що в Україні створені дуже хороші умови для підготовки паралімпійців. Зокрема в Євпаторії, ще до окупації Криму, був створений один з найкращих центрів. Зараз є центр "Захід" у Карпатах. Відтак існує можливість готувати сильну команду, яка цілеспрямовано змагається за медалі.

Здобутки України на Паралімпіаді-2020: останні новини

  • Збірна України на Паралімпійських іграх-2020 завоювала вже 94 медалі. Спортсмени вибороли 24 "золота", 44 "срібла" та 26 "бронзи".
  • Станом на 3 вересня наша країна посідає 5 місце в медальному заліку. Втім за загальною кількістю нагород розташована на 4 сходинці.
  • Найбільш медальним для України стало плавання. У доробку спортсменів – 43 нагороди саме з цього виду спорту.