Жеребкування на стадії плей-офф Кубку африканських націй мало чимале значення. Адже що Нігерія, що Кот-д'Івуар грали проти топових збірних – Тунісу та Єгипту відповідно. І як вже традиційно для цього КАН, все вирішив один влучний удар. Хоча у випадку Кот-д'Івуару – промах. Адже їх матч проти Єгипту закінчився без забитих голів, а переможця пари визначали у серії пенальті. І невдалий удар Еріка Байї, з яким впорався воротар, вивів у наступний раунд саме "фараонів".

Далі пройшли й господарі турніру – збірна Камеруну. Хоча їх матчі проти Коморських островів легким назвати не можна. Адже їх суперники вже з сьомої хвилини грали у меншості. І все одно зуміли наприкінці зустрічі забити гол, відновивши інтригу в матчі (так рахунок став 2:1). Але на подвиг сил вже не вистарчило.

При цьому що Коморські острови в цьому матчі у ворота поставили польового гравця. Перед грою два голкіпери здали позитивний тест на коронавірус, а третій отримав травму.

Детальніше В Африці польовий гравець замінив воротаря і здійснив два шалені сейви: героїчне відео

Правда щодо Сенегалу, то там занепокоєння викликає стан їх лідера Садьо Мане. Під час матчу проти Кабо-Верде він зіштовхнувся з голкіпером суперника головою. Обоє одразу впали на газон, а допомогу надавали їм медики. Це сталося на 53-й хвилині зустрічі. В Англії за таких умов обох гравців одразу б замінили (навіть якби вони хотіли продовжити матч), адже є медичні протоколи безпеки. Натомість в цьому матчі обоє футболістів продовжили гру. Мане після цього забив, але на 70-й хвилині таки попросив заміну. Після цього його таки доставили до лікарні на обстеження. Але навряд чи його там залишать на довго. Скоріш за все, вже в матчі проти Екваторіальної Гвінеї 30 січня його знову випустять на поле.

А от хто справді може скаржитися на складний календар, так це збірна Єгипту. Вже в 1/8 фіналу "фараони" зіграли проти Кот-д'Івуару, де як було вказано вище, пройшли суперника лише в серії пенальті. Тепер на них очікує збірна Марокко, яка витратила значно менше ресурсів, обігравши Малаві в основний час. Їх матч відбудеться 30 січня.

Водночас Футболіст Малаві забив божевільним ударом із дальньої відстані у Кубку Африки: відео голу

В цій парі немає явного фаворита та аутсайдера. Тож на полі можна буде побачити чимало боротьби. І як вже це часто бувало на КАН, все може вирішили один забитий гол.. Три з чотирьох матчів Єгипту на турнірі закінчувалися з рахунком 1:0, ще один матч – без голів. Марокко на цьому фоні виглядає просто "гольовою машиною" – сім забитих голів.