Відомі спортсмени нерідко пробують себе у політиці після завершення кар'єри. Не у всіх видається досягти успіху на цьому фронті, але увагу спільноти це все одно привертає.

До теми Мессі може йти у президенти Аргентини: майже половина респондентів готові проголосувати за Лео

Україна – не виключення. Наші представники спорту часто були та є пов'язані з якимись партіями. Відомий портал FourFourTwo вирішив скласти свій рейтинг футболістів, які проявили себе у політиці.

Українські футболісти у політиці

До топ-десятки увійшли одразу двоє легендарних українців – Андрій Шевченко та Олег Блохін. Перший посів 5 місце, тоді як найкращий бомбардир в історії Динамо виявився сьомим.

На перше місце ресурс поставив Джорджа Веа. Володар Золотого М"яча нині є президентом Ліберії і вже давно знаходиться у місцевій політичній спільноті. Також до топ-десятки увійшов ексгравець Динамо, а нині – мер Тбілісі Каха Каладзе.

МІСЦЕ ФУТБОЛІСТ КРАЇНА
1 Джордж Веа Ліберія
2 Ромаріо Бразилія
3 Джанні Рівера Італія
4 Каха Каладзе Грузія
5 Андрій Шевченко Україна
6 Тіті Камара Гвінея
7 Олег Блохін Україна
8 Хакан Шюкюр Туреччина
9 Пеле Бразилія
10 Йожеф Божик Угорщина

Читайте також ФІФА та УЄФА можуть виключити Україну зі складу через Андрія Шевченка: гучний скандал у футболі

Що пишуть про Шевченка та Блохіна

Цікаво, що кожному спортсмену портал присвятив кілька абзаців опису. Так ось, Андрію Шевченка нагадали агітацію за Віктора Януковича на Президентських виборах-2004, а також невдачу на виборах до Верховної Ради у 2012-му від партії Наталії Королевської.

Шевченко захоплювався політикою ще під час ігрової кар'єри, підтримуючи Соціал-демократичну партію України наприкінці 1990-х років. Потім Андрій підтримав кандидата в президенти Віктора Януковича у 2004 році. У 2012 році після завершення кар'єри нападник доєднався до партії «Україна – Вперед!». Однак Шевченко не вдалось отримати місце у парламенті і він повернувся у футбол, щоб очолити національну команду,
– пише FourFourTwo.

Варто знати Світове визнання українця: Лобановський потрапив до топ-25 тренерів в історії футболу

Про Блохіна же згадують в першу чергу в контексті його строку народного депутата. Олег Володимирович двічі був обраний у Парламент – від Коміністичної партії та від СДПУ(о). Також він належав до ВО "Громада" та опозиційної платформи "Не так!" Віктора Медведчука.

Блохин – "майстер на всі руки" та майстер у двох речах одночасно. Рекордсмен Динамо та збірної СРСР встиг двічі обратися у парламент країни. У 1998 році його обрали від партії "ВО Громада", хоча в той же час він був членом Комуністичної партії України. А ще кажуть, що чоловіки не можуть працювати у режимі багатозадачності,
– зазначає портал.