Другий українець в історії: Михайлюк з Бостоном став чемпіоном НБА

18 червня 2024, 12:13

У вівторок, 18 червня, відбувся п'ятий матч фінальної серії НБА-2023/2024. Долю чемпіонства між собою визначали переможці своїх конференцій – Даллас та Бостон.

"Селтікс" до цієї зустрічі підходили з перевагою у рахунку 3:1. Тож їм залишалося здобути останню перемогу для здобуття титулу, що вони успішно й зробили, пише 24 Канал.

Історичний результат для України

Доля поєдинку була вирішена вже у першій половині зустрічі. Господарі майданчика до перерви зробили собі гандикап у 21 очко, після чого спокійно довели гру до перемоги з рахунком 106:88.

Для Бостона це чемпіонство стало першим за 16 років. "Селтікс" тепер найуспішніший клуб у НБА з 18 титулами, випередивши Лос-Анджелес Лейкерс (17).

Ця перемога стала особливою також для українського баскетболу. Святослав Михайлюк виграв своє перше чемпіонство в кар'єрі в найсильнішій лізі світу.

Важливо. До цього лише один українець здобував титул у НБА – понад 20 років тому це вдавалося Станіславу Медведенку, який у складі Лос-Анджелес Лейкерс ставав чемпіоном у 2001 та 2002 роках

Зазначимо, що у фінальній серії сезону Святослав Михайлюк з’являвся на майданчику у трьох матчах. Він зіграв майже 15 хвилин у сумі, протягом яких набрав 5 очок та відзначився двома результативними передачами.

Короткі відомості про кар'єру Святослава Михайлюка

• Гравець збірної України, який розпочинав свою кар'єру в рідних Черкаських мавпах.
  • За підсумками драфту-2018 потрапив у НБА, де провів уже 6 сезонів.
  • До Бостона виступав за Лос-Анджелес Лейкерс, Детройт Пістонс, Оклахома-Сіті Тандер, Торонто Репторз, Нью-Йорк Нікс і Шарлотт Горнетс.
  • У сезоні-2023/2024 вдруге в кар'єрі пробився з командою у плей-оф НБА, провівши 42 матчі в кампанії. У середньому грав близько 10 хвилин у поєдинку та набирав по 4 очки за матч.