Віталій Дуброва розповів про поточну ситуацію з баном росіян. Також керманич збірної прокоментував прийом і ставлення до наших спортсменів у Австрії на Гран-прі, де українці брали участь у змаганнях через відсутність росіян.

Читайте також Ми хоронимо дітей, поки росіяни змагаються: жертвою атаки на Київ виявилася 9-річна дзюдоїстка

Віталій Дуброва: Незначні сподівання були, що все-таки наша світова федерація проявить здоровий глузд, але поки що він у неї відсутній

Збірна України вже пропустила головний старт року – чемпіонат світу з дзюдо, а також Гран-прі у Таджикистані. І за словами Віталія Дуброви, ситуація не змінюється на краще.

Наразі українські атлети готуються до Європейських ігор та чекають на подальше рішення стосовно турніру Grand Slam в Казахстані, який відбудеться 16-18 червня. Але вже є інформація, що там будуть "індивідуальні нейтральні спортсмени", то ж через рекомендації НОКу й ці змагання з великою вірогідністю відбудуться без українців.

Хочу сказати, що коли були в Лінці на Гран-прі, то, на жаль, відчули до нас дивне ставлення, дуже стримано з нами спілкувалися представники керівництва світової федерації дзюдо. Це те, що я помітив. А між збірними завжди дружня атмосфера, тому проблем ніяких немає. І глядачі дуже добре приймали наших спортсменів. Приходили й українці, які в Австрії проживають, з цим проблем жодних не було. А ось з боку світової федерації цю віддаленість ми побачили,
– згадав Дуброва.

Як це часто буває, Україна отримала підтримку лише кулуарно й ніхто публічно не виступив і не підтримав нашу країну. Зазначається, що деякі президенти національних федерацій, зокрема Скандинавських країн і ще деяких, висловлювали свою підтримку українській делегації. Але на конгресі ніхто не виступив.