Рішення про проведення фіналу Суперкубку Італії з волейболу 2020 на античному амфітеатрі у Вероні опубліковано на сайті італійської ліги. Фінальний матч відбудеться 25 вересня.

Варте уваги: Новий сезон Ліги чемпіонів та Ліги Європи: дати матчів та жеребкування для українських клубів

За перемогу змагатимуться чотири клуби – "Трентіно", "Чивітанова", "Перуджа" та "Модена". Переможець кожної пари визначатиметься за сумою двох матчів. За рівної кількості очок суперники проведуть "золоті сети". Саме переможці й зіграють фінал у Вероні.

Що відомо про античний амфітеатр у Вероні

  • Амфітеатр у Вероні або ж Arena di Verona був побудований близько 30 року для проведення гладіаторських боїв.
  • Після землетрусу 1117 року, що майже повністю зруйнувало зовнішнє кільце амфітеатру, він використовувався як джерело каменю для інших будівель. У Середньовіччя на його сцені арени палили єретиків, улаштовували турніри, фестивалі, а у XVIII – XIX століттях – бої з биками. З 1913 року амфітеатр став місцем регулярного проведення оперних спектаклів.
  • Амфітеатр у Вероні є третім за розміром серед аналогічних римських будівель. У 2000 році амфітеатр був включений до числа пам'ятників Світової спадщини ЮНЕСКО у складі історичного центру Верони.
  • Будова була розрахована на більш ніж 30000 глядачів, місця для глядачів зроблені за грецьким звичаєм у формі мармурових сходів в 44 яруси. Зараз арена здатна вмістити до 20 тисяч глядачів.
  • 23 травня 1988 року, в кінці холодної війни, амфітеатр став ареною товариського матчу між чоловічими волейбольними збірними США і Радянського Союзу.
  • На арені у Вероні чотири рази був фіні велобагатоденки Giro d'Italia – у 1981, 1984, 2010 та 2019 роках.
  • Планується, що 22 лютого 2026 року на веронській арені відбудеться церемонія закриття зимових Олімпійських ігор.