Про те, що в нього закінчився контракт, Андрій Шевченко оголосив 1 серпня 2021 року. Хоча ще у вересні 2020 року заявляв, що він підписав нову угоду на 2,5 роки – до 31 грудня 2022 року. Така дата була обрана не випадково – у грудні 2022 року мав закінчитися чемпіонат світу з футболу.

Лише 2 серпня в Українській асоціації футболу роз'яснили, як так могло статися. Виявилося, що Шевченко і його тренерський штаб підписали контракт лише на один рік – до закінчення Євро-2020, яке перенесли на 2021 рік. Але за обопільною згодою, контракт можна було продовжити ще на півтора року – якраз до кінця 2022 року.

Варте уваги Дякуємо за збірну, – реакції соцмереж на відставку Шевченка

Поки ж збірна України залишилася без головного тренера. Виконком УАФ збереться лише 9 серпня, де і буде вирішено, хто може очолити команду. Кандидатів не так і багато.

Чи не основним претендентом на цю посаду називають Мирона Маркевича. Він зараз без активної тренерської роботи, працюючи головою комітету національних збірних команд УАФ. Окрім того, він має досвід роботи з національною командою. Про те, що саме Мирон Маркевич виведе збірну Україну на наступний матч (1 вересня проти Казахстану на виїзді), не сумніваються й експерти. В букмекерській компанії Favbet на таке призначення виставили коефіцієнт 1,5.

Коли ще Шевченко був головним тренером збірної, основною заміною йому бачився Сергій Ребров. На той час він був успішним тренером угорського Ференцвароша, не лише привівши команду до трьох поспіль чемпіонств, але й вивівши в групу Ліги чемпіонів. Влітку 2021 року Ребров покинув Ференцварош. Якби тоді Шевченко заявив, що покине команду після Євро-2020, то саме Ребров був би кандидатом №1 на посаду головного тренера збірної. Однак так не сталося, і Ребров очолив Аль-Айн з ОАЕ. За попередньою інформацією – контракт лише на один рік. Але навряд чи клуб погодиться відпустити наставника. Хоча така ймовірність залишається. Favbet ймовірність призначення Реброва тренером збірної України до 1 вересня 2021 року оцінив коефіцієнтом 3.

Ще один варіант – підвищення для Руслана Ротаня. Зараз він очолює молодіжну збірну України. Тож в УАФ можуть довірити йому і головну команду. Коефіцієнт 7 – так оцінили ймовірність призначення Ротаня у Favbet.

Але є ймовірність, що Шевченко таки повернеться до збірної. Адже в тренера просто закінчився контракт, нову роботу він поки не знайшов. Якщо сторони зможуть домовитися – то чому б і ні. Навіть сам президент УАФ Андрій Павелко не відкидає можливості, що Шевченко може повернутися до збірної. Для тих, хто вірить у такий розвиток подій – коефіцієнт 15 від Favbet.

Без роботи і два доволі відомі українські тренери – Роман Григорчук та Володимир Шаран. Відкидати їх кандидатури теж не можна. На те, що Григорчук стане тренером збірної України – коефіцієнт 7, на Шарана – 20.

Віктор Скрипник поки працює в Зорі. Але невідомо, чи він зможе відмовитися від пропозиції УАФ. Коефіцієнт 10 на його призначення головним тренером збірної України.

А можна вернутися і до "вічної класики". Чи не найуспішнішим тренером в історії збірної України є Олег Блохін. Вихід на ЧС-2006 та чвертьфінал Мундіалю багато про що говорять. Та й працює він в УАФ. Але таке призначення видається вкрай малоймовірним – коефіцієнт 200.

Як би не було, вже невдовзі збірна України має отримати головного тренера. Перед ним будуть поставлені складні умови – вивести нашу команду на ЧС-2022 після вкрай невдалого старту у відборі. Кому випаде така честь – скоро дізнаємося.