Ґюда Вестволл Гансен вийшла на трасу із розмальованим обличчям. Норвезька лижниця приміряла чоловічу бороду, яку намалювала фломастером перед стартом змагань.

Дивіться також Не витримали позору: фанати Катару покинули матч-відкриття у перерві – демонстративні фото

Дискримінації жінок не місце у спорті

Чому так вчинила перша чемпіонка світу в історії лижних двоборств? А все через те. що цей вид спорту залишається єдиним, який не допускає жінок до Олімпіади. На Олімпійських іграх-2026 у лижному двоборстві мають право змагатись лише чоловіки.


Протест проти сексизму у лижному двоборстві / Фото NRK

Такій гендерній дискримінації не місце у спортивному світі. Жінки вже давно виступають на рівні виступають у раніше так названих "чоловічих" видах спорту.

Титулована Ґюда Вестволл Гансен вважає таке рішення безглуздим та виступила проти сексизму у її виді спорту. Вона сподівається, що з часом переглянуть правила та допустять до Олімпіади й жіночі змагання з лижного двоборства.

Ми вважаємо абсурдом те, що спортсмени мусять мати такий вигляд або мати бороду, аби їм дозволили виступати на Олімпіаді. Ми сподіваємося якось це змінити. Важливо, щоб у дівчат було бажання приходити й залишатися у цьому виді спорту, який є надзвичайно захопливим,
– заявила норвежка.

Цікаво, що Гансен стала єдиною, котра вийшла на трасу із намальованою бородою. Хоча перед стартом її протест підтримали декілька інших лижниць.