Латвія вчергове продемонструвала свою солідарність та підтримку України. Відповідні поправки до Закону блокуватимуть спроби Росії легітимізувати свої воєнні злочини через спорт.

Читайте також МОК став інструментом гібридної війни, – Саладуха про Олімпіаду без Росії, бойкот і відбудову

Латвія на законодавчому рівні заборонила матчі з країнами-агресорами

Згідно з поправками, усі збірні Латвії з командних видів спорту, наприклад з футболу, баскетболу чи хокею, не можуть грати матчі зі збірними Росії та Білорусі. Це стосується домашніх, виїзних поєдинків, а також на нейтральному полі.

Під час жеребкування міжнародні спортивні організації повинні будуть поважати законодавство Латвії. Тож у разі допуску Росії та Білорусі до міжнародних турнірів, організатори змагань повинні розводити ці збірні.

Закон передбачає заборону на організацію в Латвії змагань з командних видів спорту, де збірні Росії та Білорусі будуть виступати під своїм або нейтральним прапором. Що важливо, це стосується не тільки дорослих команд, але і молодіжних та юнацьких.

Нагадаємо, що президент УЄФА Александер Чеферін намагається повернути до турнірів молодіжні команди з країни-терористки. Відповідне рішення можуть ухвалити найближчим часом.