Головні дійові особи переговорного процесу у Нью-Йорку - керівництво NBA та представники профспілки баскетболістів, так і не знайшли порозуміння.

"Знаєте, я задоволений, що так і сталося. У нас - локаут. Може нарешті зараз ми почнемо дійсно домовлятись. І насправді розглянемо усі ці аспекти. Не знаю чому, але саме так я це зараз сприймаю. Вочевидь нам треба було оголосити локаут, щоб врешті змусити себе взятись до вирішення питання", - каже виконавчий директор профспілки гравців NBA Біллі Хантер.

Переговори, зрозуміло, на цьому не завершуються. Вперше і востаннє, коли ліга дійшла до критичної точки - у 99-му, сторони домовлялись понад півроку. Врешті сезон стартував лише у січні, а не традиційно - у жовтні.

Та, як одні, так й інші чітко усвідомлюють, що від розбіжностей щодо врегулювання фінансових аспектів найбільше постраждає шостий гравець.

"Думаю, найбільше програють від цього наші вболівальники. Усе, що їм потрібно - баскетбол, сама гра. Тож нічого доброго від цього я не очікую. А чого ви хотіли, коли мова йде про робітничі диспути, локаути, страйки", - каже комісар NBA Девід Стерн.

Страйкують баскетболісти, як відомо, через ймовірне скорочення їхніх заробітків. На думку керівників асоціації, завищені зарплати поступово розорять найсильнішу баскетбольну лігу світу. Адже вже у минулому сезоні понад половина клубів виявились збитковими.

Крім того зарплатний ліміт у NBA, на відміну від хокейної царини континенту, - поняття доволі умовне. Деякі заможні клуби примудряються перевищити планку у 58 мільйонів мало не вдвічі.