Куата Хамітова затримали 11 січня, коли він перебував в себе вдома. До нього прийшли десять бійців ОМОНу. Після того, як йому зв'язали руки, його побили та забрали до поліції разом з батьком. Там його утримували близько шести годин та били.

Сам боєць заявив, що перед затриманням мав розмову з працівниками КНБ. І вони домовилися зустрітися. І коли він був вдома та готувався до цієї зустрічі, до нього і прийшли спецпризначенці.

При цьому правоохоронці під час побиття звинувачували Хамітова в тому, що через нього загинули поліцейські під час акцій протесту.

Читайте також Вбивства протестувальників у Казахстані: ООН вимагає розслідування

Після цього його відпустили додому, так і не висунувши жодних звинувачень.

"Я планував ще років п'ять виступати, продовжувати кар'єру, славити країну… Але оскільки вся ця ситуація сталася не без участі правоохоронних органів, я вирішив завершити кар'єру. Я офіційно завершую свою спортивну кар'єру. Для мене починається нова кар'єра, новий розділ у моєму житті", – заявив Куат Хамітов.

Протести у Казахстані: що відомо

  • Масштабні протести спалахнули в Казахстані 3 січня 2022 року. Спершу причиною стало підвищення вартості газу вдвічі.
  • Однак після того, як влада виконала вимоги – мітингувальники не розійшлися. У них з'явилися політичні вимоги – зокрема повалення впливу першого президента Нурсултана Назарбаєва та боротьба з корупцією.
  • Через протести в країні був відсутній доступ до інтернету, а подекуди й мобільний зв'язок. Також були випадки мародерства. По всій території Казахстану президент Касим-Жомарт Токаєв оголосив режим надзвичайного стану.
  • Не усі казахські військові погоджувалися на придушення акцій протесту. Відтак Токаєв звернувся до країн Організації договору про колективну безпеку – Росії, Білорусі, Вірменії, Киргизстану та Таджикистану по допомогу. Так звані "миротворці" брали участь у зачистках, зокрема в аеропорті міста Алмати.
  • У Кремлі заявили, що загалом у Казахстан відправили 2 030 іноземних "миротворців".
  • 11 січня з'явилася інформація про те, що основну місію миротворчих сил країн Організації Договору про колективну безпеку у Казахстані завершили. 13 січня стартувало поетапне виведення об'єднаного миротворчого контингенту ОДКБ. Воно триватиме 10 днів.
  • Під час протестів затримали приблизно 8 тисяч людей. Жертвами стали щонайменше 164 осіб, серед яких 3 – діти.