Виконком УАФ обрав Катерину Монзуль новою головою Комітету арбітрів. Раніше цю посаду із 2015-го року обіймав скандальний італієць Лучано Лучі. До цього він із 2010-го року був асистента не менш скандального П'єрлуїджі Колліни, який тоді був куратора суддівського корпусу в Україні.

Цікаво Є декілька спірних питань: син Андрія Шевченка потрапив до списку гравців збірної України U-19

Італійці більше не керуватимуть українськими суддями

Це означатиме, що Монзуль припиняє роботу судді на футбольному полі та займеться обов'язками на новій посаді.

Також Виконком УАФ прийняв революційні зміни в українському арбітражі. Було підтримано пропозицію ввести обов’язкове проходження арбітрами дослідження із застосуванням поліграфа у змагальний та позазмагальний період.

Крім того, при призначенні суддів на поєдинки буде використовуватися система жеребкування.

Нагадаємо, що глобальні зміни в УАФ розпочались ще 25 січня 2024-го року, коли Андрій Шевченко став новим президентом Асоціації, змінивши на цій посаді Андрія Павелка. "За" колишнього тренера збірної України проголосували 93 делегати УАФ.

Що відомо про суддівську кар'єру Катерини Монзуль

  • Катерина Монзуль – одна з найкращих арбітринь не лише українського футболу.
  • Монзуль є першою суддею в Україні, яка увійшла до елітної категорії арбітрів ФІФА, та першою, яка жінкою-арбітром, яка почала обслуговувати матчі УПЛ.
  • У її досвіді є робота на фіналі жіночої Ліги чемпіонів-2013/2014 та жіночого ЧС-2015.
  • У 2015-му році отримала звання найкращої арбітрині світу.
  • Монзуль була лише другою в історії арбітринею, яка обслуговувала матч відбору на чоловічому Мундіалі. За її спиною ще багато інших футбольних суддівських регалій.