У гонці взяло участь 529 спортсменів з різних країн. Діяння тамешнхй сепаратистів, які боряться з урядовими силами, вплинули на здоров'я 19-ьох людей. Спортсмени отримали травми в результаті вибухів.

Варте уваги Порятунок футболіста виявився фейком: ексгравець Челсі загинув під завалами після землетрусу

Невинні жертви

У соціальних мережах широко поширювалося відео, на якому глядачі підбадьорюють бігунів, перш ніж кинутися в укриття, коли вдалині пролунав невеликий вибух. Ще один ролик продемонстрував вибух біля групи спортсменів в іншому місці маршрута. Відповідальність за поранення бігунів та теракт взяло на себе озброєне крило Керівної ради Амбазонії, однієї з сепаратистських ополченців. Вони налаштовані діяти максимально радикально.

Нашою основною метою були камерунські елітні сили, які забезпечували безпеку спортсменів. Ми не дозволимо Камеруну продовжувати свою окупацію,
– сказав речник угруповання Капо Даніель.

Учасниками гонки були спортсмени зі Східної, Центральної та Північної Африки, а також Франції. За словами місцевого лікаря, дев’ятнадцять спортсменів проходили лікування від травм, отриманих після декількох невеликих вибухів.

Дев'ятнадцять спортсменів були доставлені до нашого закладу з травмами. Ми прооперували трьох із них. Їхній стан стабільний, і ми не зафіксували жодних смертельних випадків,
– розповів Мартін Мокаке, директор регіональної лікарні Буеа.

Мотиви сепаратистів

  • Сепаратистське повстання почалося в англомовних північно-західних і південно-західних регіонах Камеруну в 2016 році.
  • Все через вчителів та юристів, які протестували проти маргіналізації, яку вони сприймали переважно франкомовним національним урядом.
  • Жорстоке придушення силами безпеки допомогло радикалізувати рух, а наступний конфлікт призвів до вбивства понад 3000 людей і майже 1 мільйона переселенців.