Збірна України готується до найважливішого матчу у кваліфікації Євро-2024. Підопічні Сергія Реброва 20 листопадапротистоятимуть Італії, чинному чемпіону Європи.

До теми

За свою історію "синьо-жовті" відіграли дев'ять матчів проти "Скуадри Адзурри". Статистика не тішить – 7 поразок при двох нічиїх та жодної перемоги. 24 канал розповідає, як складалась історія матчів між Україною та Італією.

ЄВРО-1996

• 29 березня 1995. Україна – Італія 0:2 (Ломбардо, 12, Дзола, 38)
  • 11 листопада 1995. Італія – Україна 3:1 (Раванеллі, 21, 49, Мальдіні, 53 – Полунін, 18)

У своїй першій кваліфікації чемпіонату Європи наша команда потрапила у непросту групу з хорватами та італійцями, які на той момент були віцечемпіонами світу.

На жаль, в обох зустрічах команда Анатолія Конькова не змогла нав'язати боротьбу італійцям. Домашня гра була програна через голи Ломбардо і Дзоли у першому таймі, а на виїзді у Барі дублем відзначився Раванеллі.

Відеоогляд матчу Італія – Україна з дублем Раванеллі:

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2006

• 1 червня 2006. Італія – Україна 0:0
  • 30 червня 2006. Італія – Україна 3:0 (Дзамбротта, 6, Тоні, 59, 69)

Наступні дві зустрічі Україна зіграла з Італією протягом одного місяця. Перший матч був товариським напередодні Мундіалю у Німеччині, але тоді обидві команди не забили ані голу.

Натомість на самому ЧС, який був єдиним і дуже успішним для України, збірні зійшлись у чвертьфіналі. Підопічні Ліппі на шляху до свого золота не помітили "синьо-жовтих", дублем відзначився Лука Тоні.

Розгромна перемога Італії над Україною на ЧС-2006:

ЄВРО-2008

• 7 жовтня 2006. Італія – Україна 2:0 (Оддо, 71 (пен), Тоні, 79)
  • 12 вересня 2007. Україна – Італія 1:2 (Шевченко, 71 – Ді Натале, 41, 77)

Вже у наступному відбірковому циклі підопічним Блохіна потрапилась група смерті із фіналістами ЧС-2006 Францією та Італією. І якщо з першими українці змогли вирвати нічию, то Італія знову виявилась для "синьо-жовтих" непосильною.

Правда, цього разу наша команда дала бій. У Римі господарі забили лише в кінцівці, а у Києві Шевченко мало не вирвав нічию для України. На жаль, у тому відборі "синьо-жовті" стали лише четвертими.

Як дубль Ді Натале поховав шанси на вихід на Євро-2008:

ТОВАРИСЬКІ МАТЧІ

• 29 березня 2011. Україна – Італія 0:2 (Россі, 27, Матрі, 81)
  • 10 жовтня 2018. Італія – Україна 1:1 (Бернардескі, 55 – Маліновський, 62)

Останні два матчі проти "Скуадри Адзурри" були спарингами. У першому випадку він став частиною підготовки обох команд до Євро-2012 і тоді у Києві італійці здобули комфортну перемогу резервним складом.

Варто знати Календар матчів збірної України з футболу на 2023 рік

У свою чергу за шість років команда під керівництвом Шевченка завітала у Геную, де розписала мирову із майбутніми чемпіонами Європи. За "синьо-жовтих" красивим ударом злету відзначився Маліновський, який менш ніж за півроку перейде в Серію А.

ВІдеоогляд товариського матчу Італія – Україна у 2018 році:

ЄВРО-2024

• 12 вересня 2023. Італія – Україна 2:1 (Фраттезі, 12, 29 – Ярмоленко, 41)

Остання зустріч також принесла нашій команді розчарування. Вже у першому таймі хавбек Інтера Фраттезі оформив дубль, а у відповідь наша команда змогла лише розмочити рахунок завдяки Ярмоленку. Цей матч дав перевагу італійцям в особистих зустрічах, тому у матчі-відповіді Україну влаштує лише перемога.