У вівторок, 9 липня, на Євро-2024 відбудеться перший півфінальний матч. В битві за путівку у фінал зійдуться збірні Іспанії та Франції, пише 24 Канал. Початок – о 22:00 за київським часом.

До теми Чемпіонат Європи з футболу 2024: календар і результати матчів

Феєричний напад проти суперзахисту

Підопічні Луїса де ла Фуенте демонструють найбільш ефектну гру на цьому чемпіонаті Європи. На груповій стадії "фурія роха" виграла всі три матчі насухо проти непростих опонентів.

У плей-оф Іспанія без проблем розібралась із грузинами, після чого в екстратаймі виграли супербитву з Німеччиною. Ту гру навіть називали "достроковим фіналом Євро". Проте проти Франції команді ле ла Фуенте навряд чи буде легше.

Підопічні Дешама несподівано не вражають в нападі, забивши лише три голи. При цьому два з них були автоголами, а ще один Мбаппе оформив з пенальті. Але захист "Ле Бле" діє на висоті, пропустивши лише один м'яч (також з пенальті від Левандовського).

До матчу 1/2 фіналу французи підходять без кадрових втрат, адже дискваліфікацію відсидів Рабьо. А ось Іспанія залишиться без трьох гравців основи. Карвахаль та Ле Норман перебрали карток, а для Педрі Євро завершений через травму.

Де дивитися матч

Дивитися онлайн матч Іспанія – Франція користувачі інтернету зможуть на ОТТ-платформі Megogo. Початок зустрічі – о 22:00 за київським часом. За півтори години до гри транслятор розпочне передматчеву студію з експертами.

Також зустріч наживо можна буде побачити на регіональних каналах Суспільного. Сайт 24 Каналу проведе текстову онлайн-трансляцію матчу Іспанія – Франція. Тут також будуть опубліковані всі голи зустрічі, а також повний відеоогляд гри після закінчення.

ІСПАНІЯ – ФРАНЦІЯ 2:1

Голи: Ямал, 21, Ольмо, 25 – Коло Муані, 9.

Іспанія: Сімон – Навас, Начо, Ляпорт, Кукурелья – Родрі, Руїс – Ямал, Ольмо, Вільямс – Мората.

Франція: Меньян – Кунде, Упамекано, Саліба, Ернандес – Канте, Чуамені, Рабьо – Дембеле, Коло Муані, Мбаппе.

Статистика матчу

Кінець матчу

Фінальний свисток! Іспанія переграє Францію та стає першим фіналістом Євро-2024. Її суперник визначиться у середу в парі Нідерланди – Англія.

90+5 хвилина

Грізманн отримав шанс пробити з класної позиції, але м'яч перелетів ворота.

90+4 хвилина

Луїс де ла Фуенте змінює вінгерів. Ямал та Вільямс поступились місцем на полі Торресу та Субіменді.

90+2 хвилина

Тепер жовта картка для Ямала. Вінгер відверто скосив Ернандеса, який втікав у контратаку.

90+1 хвилина

Камавінга попереджений за підніжку.

90 хвилина

Арбітр компенсував п'ять хвилин.

87 хвилина

Мбаппе створив сам собі момент, вдало пішовши у дриблінг. Втім після удару Кіліана м'яч пройшов вище воріт.

85 хвилина

Грубий фол від Жиру призвів до пошкодження Ляпорта. Іспанцю довго надавали медичну допомогу.

83 хвилина

Класний прорив від Ямала завершився неточним ударом від таланта Барселони. М'яч полетів вище воріт.

80 хвилина

Потужний хід від Дешама. Жиру вийшов замість Дембеле.

77 хвилина

Дві заміни від іспанців. Оярсабаль та Меріно вийшли замість Морати та Ольмо.

76 хвилина

Невдалий постріл від Тео Ернандеса. М'яч пролетів вище воріт.

73 хвилина

М'яч після навісу Дембеле з кутового перехоплений оборонцями Іспанії.

71 хвилина

Дембеле та Барколя активно працюють на флангах та намагаються створити звідти гостроту.

67 хвилина

Небезпечно головою пробивав Упамекано після кутового. М'яч трохи розминувся зі стійкою.

63 хвилина

Аж три заміни від Дешама. Коло Муані, Канте та Рабьо поступились місцями на полі Грізманну, Барколя та Камавінзі.

60 хвилина

Грубе порушення від Чуамені призвело до його жовтої картки.

59 хвилина

Сімона вдало зіграв на випередження після класної подачі від Дембеле.

58 хвилина

Перша заміна від Іспанії. Вівіан вийшов замість Наваса.

53 хвилина

Чуамені головою пробив після навісу з кутового. М'яч в руках Сімона.

49 хвилина

Оборона французів впоралась із не надто вдалим навісом від Наваса.

Початок другого тайму

Гра поновлена, продовжуємо!

Статистика першого тайму

Кінець першого тайму

Перерва. Іспанія веде в рахунку після напруженого першого тайму.

45 хвилина

Суддя компенсував три хвилини.

43 хвилина

Невдалий простріл від Дембеле.

40 хвилина

Удар від Ямала заблокований захисниками Франції.

36 хвилина

Потужний удар від Руїса заблокував Упамекано.

33 хвилина

Іспанія контролює гру, Франція намагається прорватися через фланги.

30 хвилина

Вільямс та Мората вдвох ледь не розібрались із усім захистом Франції. Все ж Саліба встиг вибити м'яч з-під ніг Альваро.

25 хвилина

ГОООЛ!!! Ольмо виводить Іспанію вперед! Дані красиво прибрав Чуамені та прошив кіпера. Кунде невдало підставився під удар. 2:1

Відео голу:

24 хвилина

Іспанія продовжує тиснути та намагається вийти вперед.

21 хвилина

ГООООЛ!!! Яка краса від Ямала! Іспанець ефектним обвідним ударом вразив дальній кут воріт Меньяна. 1:1

Відео голу:

18 хвилина

Невдале закидання з глибини, Мбаппе не встиг за м'ячем.

15 хвилина

Жовта картка Навасу за грубий фол проти Рабьо.

13 хвилина

Мората майже встиг замкнути подачу від Ніко Вільямса. Форварда трохи випередив Саліба.

9 хвилина

ГОООООЛ!!! Франція відкрила рахунок. Мбаппе знайшов можливість подати на Коло Муані, той відклеївся від Кукурельї та головою пробив Сімона. 0:1

Відео голу:

8 хвилина

Мбаппе запустили у забігання задля виходу сам на сам. Втім Навас випередив Кіліана.

6 хвилина

Руїс зміг пробити головою після класного навісу від Ямала. Повз ворота.

3 хвилина

Руїс намагався знайти подачею голову Морати, але навіс виявився занадто високим.

Початок матчу

Гра стартувала!

Команди вже виходять на поле!

Історія зустрічей

Іспанія та Франція відіграли 36 очних матчів у історії. Невелика перевага на боці "фурії рохи":

• 16 перемог Іспанії
  • 7 нічиїх
  • 13 перемог Франції

Різниця м'ячів – 64:39. На чемпіонатах Європи збірні протистояли одна одній чотири рази:

• Євро-1984, фінал. Франція – Іспанія 2:0
  • Євро-1996, групова стадія. Франція – Іспанія 1:1
  • Євро-2000, 1/4 фіналу. Іспанія – Франція 1:2
  • Євро-2012, 1/4 фіналу. Іспанія – Франція 2:0

Воротарі – важливі гравці для своїх збірних.