У ці дні в турецькій Анталії проходить чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. 19-річний українець Ілля Ковтун виступив у першому для себе фіналі Євро.

До теми Український гімнаст Ілля Ковтун здобув дві медалі на Кубку світу в Баку

Українцю вдалось взяти медаль в особистому багатоборстві. Ковтун вже мав досвід здобуття нагород на крупних змаганнях, взявши у 2021 році бронзу на ЧС та ЧЄ.

Цього року Ілля був одним із фаворитів у фіналі. Українець у кваліфікації показав найкращий результат (85,432 бала). Втім на самому ЧЄ наш спортсмен виступив гірше.

На коні Ковтун втратив аж 1,3 бала, а також мав проблеми в опорному стрибку. Ілля не зміг стати на ноги при приземленні. У свою чергу на брусах Ковтун був найкращим (15.4 бала).

У підсумку українець зміг набрати 83,032 бала і посів третє місце. Срібло дісталось британцю Джейку Джарману (83,463), а перемогу здобув Адем Асіл з Туреччини (84,965).

На Ковтуна очікує ще чотири фінали на чемпіонаті Європи. Українець виступить у вільних вправах і на коні (субота), а також у паралельних брусах та поперечині (неділя). Крім того, у неділю Ігор Радівілов візьме участь у змаганнях з опорного стрибка.