Нові правила плей-офф

У попередні роки плей-офф відбору на чемпіонату світу чи європи передбачав, що дві команди між собою розігрували одну путівку. Хто переміг у двоматчевому протистоянні – той і проходив далі.

Цього разу ситуація дещо інша. У плей-офф вийшло 12 команд, а путівок на Мундіаль залишилося лише три. Тож для того, щоб отримати місце на ЧС-2022, треба буде пройти не одного суперника, а лише двох. При цьому шансу виправити помилку не буде – кожне протистояння складатиметься з одного матчу. Відтак треба буде виграти півфінал, а потім і фінал.

Потенційні суперники України

Ще однією проблемою для України стало те, що перед жеребкуванням команди поділили на сіяних та несіяних. Україна потрапила в другу когорту. натомість сіяні команди проведуть півфінальні матчі вдома.

До сіяних команд потрапили Італія, Португалія, Швеція, Уельс та Шотландія. Саме одна з цих країн і потрапить в суперники "синьо-жовтим" в півфіналі. Також серед сіяних була і Росія, але нашу команду з представниками країни-агресора розводять.

Читайте також "Солодка" Швеція та незручна Італія: як Україна грала проти потенційних суперників у плей-офф

Непросте завдання стоїть і перед головним тренером збірної Олександром Петраковим. Він поки виконав завдання-мінімум, яке стояло перед ним – вивів команду в плей-офф. Після цього в УАФ з ним продовжили контракт до кінця 2022 року. Та вирішальним для нього стане саме березень, коли і відбудуться матчі плей-офф.

Жеребкування плей-офф відбору відбудеться 26 листопада о 18:00.