Вадим Гутцайт в березня 2020 року був призначений на посаду міністра молоді та спорту України. До цього він зумів пройти до парламенту за списком пропрезидентської партії "Слуга народу".
Варте уваги МОК відреагував на запрошення Зеленського відвідати Бахмут, щоб побачити "нейтральність" росіян
В листопаді 2022 року Гутцайт балотувався на посаду президента Національного олімпійського комітету України. І пообіцяв у випадку обрання залишити міністерське крісло, адже не планує поєднувати.
Однак станом на 3 лютого, після обрання очільником НОК, Вадим Гутцайт і надалі залишається міністром молоді та спорту. Тож під час пресконференції в нього спитали, чи планує він і далі поєднувати ці посади.
"Не планую, але ще працюю. Законом це не заборонено. Працю згідно з чинним законодавством. І роблю все те, що від мене залежить проти боротьби з російськими та білоруськими спортсменами", – заявив Гутцайт.
Гутцайт змінив на посаді президента НОК Сергія Бубку, який керував там 17 років. На виборах Гутцайт переміг народного депутата та олімпійського чемпіона Жана Беленюка.
В Національному олімпійському комітеті заявили, що не вбачають у поєднанні Гутцайтом посад президента НОК та міністра молоді і спорту конфлікт інтересів. Все через те, що Гутцайт "виконує обов’язки президента НОК на громадських засадах, у трудових відносинах з НОК, відповідно до Кодексу законів про працю України, не перебуває, заробітної плати чи будь-яких інших нарахувань, виплат чи компенсацій під час виконання своїх обов’язків від НОК України не отримував".