Греки виступають проти назви на гербі – Федерація футболу Македонії (FFM). За їхньою вимогою, вона має містити частину "Північна".

Схожа ситуація У росіян бомбить: форма збірної України на Євро-2020 виїдає очі Кремлю

Македонія не погоджується змінювати форму

На скаргу Греції щодо форми відреагувало Міністерство закордонних справ Північної Македонії. За їхнім твердженням, назва ФФМ – Федерація футболу Македонії – не підлягає коригуванню відповідно до Преспанської угоди. Адже це некомерційна організація, що не отримує грошей від держави.

Федерація футболу Македонії – це незалежна і некомерційна організація, яка зареєстрована в центральному реєстрі як незалежна громадська організація і не отримує державних грошей,
– відповіли на претензії Греції.

Річ у тім, що історична Преспанська угода охоплює лише ті установи, які отримують державні гроші. Оскільки ФФМ не отримує державних грошей, вона не зобов'язана коригувати назву, розповів міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.

Греція і Північна Македонія: у чому конфлікт?

Афіни заперечували назву країни Македонія, оскільки, як стверджувала влада, вона "названа на честь грецької провінції.

Зрештою Преспанською угодою у 2018 році Греція та Македонія вирішили цю давню дипломатичну суперечку. За компромісним рішенням урядів двох країн назву колишньої югославської республіки змінили на Північна Македонія. В обмін на це Греція погодилася розблокувати процес євроатлантичної інтеграції для країни.

Дані з Вікіпедії

Історія з формою української збірної на Євро-2020

  • Подібні претензії щодо форми отримала українська збірна від Росії.
  • 6 червня офіційно представили нову форму збірної України. Особливість форми, яка викликала захват у ЗМІ і соцмережах – контур карти України з окупованими Росією Кримом та Донбасом. На спині форми з'явився напис "Слава Україні!" та "Героям Слава!" на звороті.
  • Форма потрапила під шквал критики в Росії: представники країни-агресорки вимагали в УЄФА заборонити її.
  • Зрештою Росія своєю скаргою домоглася того, що УЄФА таки зобов'язав збірну України змінити форму. Гасло "Героям слава!" з неї мали прибрати.
  • Зрештою гасла, які не подобалися Росії, стали офіційними слоганами українською збірної, відтак їх не можуть заборонити. Втім, українцям все ж доведеться прикрити напис "Героям слава".