У перегонах Формула-1 підійшов до завершення 74-ий сезон. Чемпіон 2023 року став відомий ще на початку жовтня, адже пілоту Ред Булл Максу Ферстаппену не було рівних, пише 24 канал.

До теми Зі швидкістю блискавки: у Формулі-1 встановили фантастичний рекорд – історичне відео

Без конкуренції для Ферстаппена

Втім навіть після оформлення чемпіонства голандець виграв всі останні гран-прі. Заключним став етап в Абу-Дабі (ОАЕ). Макс впевнено виграв поул та провів на першому місці всю гонку.

Найближчого переслідувача Шарля Леклера (Феррарі) пілот Ред Булл випередив майже на 18 секунд. Топ-трійку в Абу-Дабі замкнув Джордж Расселл з Мерседеса.

Оновлений рекорд та гонитва за Шумахером

Таким чином, Ферстаппен переміг на 19-ти з 22-х етапів цього сезону, що є рекордом Формули-1 за кількістю звитяг протягом однієї кампанії. Крім того, Макс довів кількість своїх перших місць за кар'єру до 54-х.

Це дозволило йому обійти Себастьяна Феттеля (53) та увійти у топ-3 за всю історію перегонів. Лідерами ж є Льюїс Гемілтон (103) та Міхаель Шумахер (91).

Підсумки сезону-2023

До слова, сам Гемілтон цього сезону замкнув топ-трійку індивідуального заліку, позаду обох пілотів Ред Булл. За четверту ж сходинку на останньому гран-прі боролись одразу четверо пілотів, але її утримав Фернандо Алонсо.