Хемілтон стартував першим і тільки одного разу на короткий проміжок часу віддав лідерство у гонці партнеру по команді Mercedes Валттері Боттасу. пише 24 канал. Боттас фінішував другим. Третім став Алекс Албон з Red Bull. Для тайського гонщика це дебютний подіум у Формулі-1.

Варте уваги Чотириразовий переможець Формули-1 Феттель покидає Ferrari та переходить в Aston Martin

Хід гонки

Старт гонки виявився надзвичайно цікавим: гонщики не встигли проїхати коло, як з'явився автомобіль безпеки.

Вдало розпочав гран-прі Шарль Леклер, який з 5-ї сходинки піднявся на 3-у. Натомість через аварію зійшли П'єр Гаслі та Макс Ферстаппен. Останній після того, як ледь не обігнав Хемілтона, різко почав втрачати швидкість і зіткнувся з іншим болідом.

Лідерство під час старту втратив Хемілтон, якого обігнав Боттас.

На 7-у колі під час рестарту гонки знову сталася аварія – жовті прапори і як наслідок повернення автомобіля безпеки. Через коло гонку було зупинено, щоб маршали могли прибрати уламки розбитих машин.

Боттас на рестарті вирішив не розганятися і пелотон був дуже густим. Джовінацці вирішив швидше розігнатися і в'їхав у Магнуссена, після чого за ланцюговою реакцією зачепило Сайнса та Латіфі.

Також проблеми виникли в Естебана Окона через перегрівання гальм. Таким чином, у гонці залишилося 13 пілотів.

На 10-у колі під час рестарту Хемілтон повернув собі лідерство, обійшовши Боттаса. Натомість Алекс Албон з 4-го місця відкотився на 7-е. За два кола пілоти Mercedes пішли у відрив, що могло свідчити тільки про відсутність боротьби за перемогу.

На 15-у колі Ріккардо вдало атакував Переса і піднявся на 5-у позицію. З останньої сходинки прорив почав Феттель, який обійшов Грожана та Ряйкконена.

Цікава боротьба була за третє місце, адже Леклера наздогнав Стролл. На 18-у колі Леклер не збіг відбити атаку канадця, який на прямій використав DRS.

Через три кола Леклер був уже 7-м: Шарля в однаковому стилі обігнали Ріккардо, Албон та Перес. На 22 колі нерви Леклера не витримали і він першим заїхав у бокси, взявши жорстку гуму – стратегія Ferrari була доїхати гонку з одним піт-стопом.

На 28-у колі Норріс наздогнав Переса та пройшов мексиканця. Після серії піт-стопів ситуація на трасі не змінилася: пілоти Mercedes лідирували з комфортною перевагою, від яких сильно відстав Ріккардо. Надалі втрачав позиції Леклер, якого пройшов ще й Норріс.

На 38-у колі Леклера наздогнав і Квят, але росіянин не встиг обігнати пілота Ferrari, який заїхав у бокси по нову гуму.

На 43-у колі автомобіль безпеки втретє виїхав на трасу. Свій болід розбив канадець Ленс Стролл, який переслідував Ріккардо. Стролл вилетів у 9-у повороті. Пілот заявив, що в нього стався прокол.

На 45-у колі гонку вдруге вирішили зупинити. Тільки 12 пілотів продовжували боротьбу за перемогу.

Під час евакуації боліда Стролла він почав горіти.

Третій старт гонки з місця увінчався обгоном Ріккардо. Австралієць обійшов Боттаса, хоча той швидко відіграв позицію. На 4-у сходинку піднявся Албон, пройшовши Переса.

П'ять секунд штрафу отримав Ряйкконен, адже заїхав на піт-лейн, коли це було заборонено. На 51-у колі до першого подіумі у Формулі-1 наблизився Албон: він обійшов Ріккардо.

У підсумку Хемілтон доїхав першим та здобув чергову перемогу в сезоні. Другим став Боттас, а вперше на подіумі, посівши третє місце, опинився Албон.

Результати гонки

 1. Хемілтон
 2. Боттас
 3. Албон
 4. Ріккардо
 5. Перес
 6. Норріс
 7. Квят
 8. Леклер
 9. Ряйкконен
 10. Феттель
 11. Рассел
 12. Грожан

Тільки дві команди фінішували на гран-прі Тоскани у повному складі – Mercedes та Ferrari. Для італійської команди це був ювілейний 1000-й гран-прі.

Гран-прі Тоскани відеоогляд