ФІФА знала про Суперлігу та вела переговори з клубами-засновниками, – ЗМІ

20 травня 2021, 18:14
Читать новость на русском

Джерело:

The New York Times

ФІФА вела переговори з клубами-засновниками Суперліги попри те, що публічно розкритикувала ідею створення турніру. Президент ФІФА Джанні Інфантіно знав про план клубів створити Суперлігу.

Обговорення між Суперлігою і ФІФА почалися у 2019 році

Журналісти The New York Times отримали доступ до копій документів, у яких клуби обговорювали важливість угоди з організацією W01, ідентифікованої як ФІФА, пише Tribuna.com.

До теми УЄФА офіційно покарав дев'ять клубів за участь в Суперлізі

Угоду називали "важливою умовою для реалізації проєкту Суперліги".

  • Інфантіно знав про план клубів створити Суперлігу, а також про те, що деякі його найближчі помічники протягом декількох місяців вели переговори про підтримку ФІФА проєкту Суперліги.

Обговорення між Суперлігою і ФІФА почалися у 2019 році. Переговори вела група, відома як A22 (консорціум консультантів, очолюваний іспанськими фінансистами Анасом Лагарі та Джоном Ханом) та відповідальним за проєкт Суперліги.

Представники A22 провели зустрічі із заступником генерального секретаря ФІФА Маттіасом Графстромом.

ФІФА могла заробити до 1 мільярда доларів

Повідомляється, що на одній із зустрічей група топ-клубів погодилася брати участь у щорічному чемпіонаті світу під егідою ФІФА. В обмін на це засновники Суперліги вимагали у ФІФА схвалення проєкту.

  • Участь клубів у так званому чемпіонаті світу потенційно принесла б ФІФА до 1 мільярда доларів на рік. Все тому, що клуби погодилися відмовитися від виплат.

Після перших зустрічей радники повідомили, що знайшли в лізі ФІФА сприйнятливу аудиторію.

Варте уваги Ювентус можуть виключити із Серії А

Учасники Суперліги хотіли заручитися підтримкою ФІФА, щоб проєкт не застряг у судових процесах, а футболісти не були під загрозою дискваліфікації.

До середини 2020 року радники з A22 переконували клуби, що "ФІФА у справі". Водночас клуби попередили, що ФІФА та її лідери офіційно будуть ухилятися від будь-яких зобов'язань та публічної підтримки поки не будуть представлені більш докладні відомості про структуру проєкту.

Скептично налаштовані власники клубів зв'язалися з високопоставленими членами організації, щоб отримати інформацію напряму. Вони отримали ідентичну відповідь – ФІФА не буде проти Суперліги.

  • Повідомляється, що ці переговори привели інвестиції американського банку JPMorgan. Банк погодився дати кредит для втілення Суперліги в життя.

Інфантіно збрехав Чеферіну?

У січні 2021 року стався витік інформації про створення Суперліги, який супроводжувався чутками про участь ФІФА у переговорах.

  • Тоді президент УЄФА Александер Чеферін провів зустріч з Інфантіно. Чеферін запитав Інфантіно про причетність до цього плану. Президент ФІФА відхрестився від проєкту.

Організатори Суперліги були шоковані, коли з'явилася заява від імені ФІФА і шести футбольних конфедерацій, про те, що Суперліга не буде визнана, а гравцям загрожує покарання за участь у ній.

До речі Війна за Суперлігу: Реал, Барселона і Ювентус заявили про погрози від УЄФА

Радники A22 наполягали на тому, що є лазівка, і це означає, що з проєктом Суперліги ще не все втрачено.

Та Інфантіно знову опинився під тиском Чеферіна. Глава ФІФА на конгресі УЄФА фактично відмовився від Суперліги. Слідом за цим клуби почали виходити із Суперліги.

Досі у проєкті залишилися лише Реал, Барселона та Ювентус.

  • The New York Times інформує, що ФІФА відмовилася відповідати на їх питання щодо участі Інфантіно або його помічників в плануванні Суперліги. Натомість ФІФА вказала журналістам на свої попередні заяви.

Що відомо про Суперлігу

  • Пізно ввечері 12 квітня 12 провідних клубів Європи оголосили про створення Суперліги. Ініціаторами виступили президент Реалу Флорентіно Перес та власник Ювентуса Андреа Аньєллі.
  • Аньєллі відразу перестав бути членом виконавчого комітету УЄФА
  • У Суперлізі мали б взяти участь 20 команд – 15 на постійній основі та п'ять, які б змінювалися кожного сезону.
  • Команди планували виступати у своїх національних чемпіонатах, але відмовитися від єврокубків. Тому Суперліга мала стати конкурентом Ліги чемпіонів.
  • УЄФА пригрозила клубам та футболістам санкціями. Також проєкт не підтримали фанати, який вийшли на масові протести.
  • Вже через два дні після оголошення Суперліги англійські клуби заявили про вихід з проєкту. Згодом про свою відмову від участі оголосили Атлетіко, Інтер та Мілан.