Українська федерація фігурного катання на ковзанах (УФФК) миттєво відреагувала на таку дивну номінантку на премію. Як людина, яка представляє країну-агресора може претендувати взагалі на якусь відзнаку чи нагороду на міжнародному рівні, повідомляє 24 канал із посиланням на росЗМІ.

Варто прочитати У Росії думають, що це жест підтримки війни: Ібрагімович привітав із Різдвом через велику "Z"

Свіщов: Щербакова заслужено стала номінантом на премію ISU

Українська сторона звернулась до ISU з проханням виключити Анну Щербакову зі список номінанток.

Після чого на Росії почало підгорати через цю ситуацію. Голову комітету Державної думи РФ з фізичної культури, спорту, туризму і в справах молоді Дмітрія Свіщова обурило звернення української Федерації.

Росіяни не розуміють причину можливого виключення Щербакової зі списку претенденток на світову премію. Росія звинуватила українців у "нацизмі" та "екстремізмі". Свіщов впевнений, що їх фігуристка цілком заслужено потрапила у рейтинг номінанток, а ISU не повинна виключати росіянку лише через її громадянство.

А які причини має подібна вимога з боку української федерації? Якщо справа тільки в тому, що Щербакова – росіянка, то це вже пахне нацизмом і екстремізмом. ISU потрібно вживати жорстких заходів до національних федерацій, які намагаються використати подібні методи дискримінації. Щербакова заслужено стала номінантом на премію ISU, і жодного безпідставного перегляду цього рішення бути не може,
– сказав Свіщов.

Хто така Анна Щербакова

  • 18-річна російська фігуристка, яка у Пекіні-2022 стала олімпійською чемпіонкою в одиночному катанні.
  • Росіянка стала чемпіонкою світу-2021 у шведському Стокгольмі.
  • У її активі два "срібла" чемпіонату Європи (у 2020 та 2022 році).
  • Багаторазова чемпіонка та призерка Всеросійських змагань.
  • Анна Щербакова стала першою дорослою фігуристкою в історії, яка виконала четверний лутц на змаганнях під егідою Міжнародного союзу ковзанярів, а також перша в історії, яка виконала два четверні лутци в одній програмі.