На думку чемпіона світу-2006 Джанлуїджі Буффона, за останні десятиліття значно збільшилася середня антропометрія футболістів. Відповідно, стандарти розмірів воріт, які були затверджені ще у 1875 році, варто переглянути.

Читайте також Лунін чи Кепа: Анчелотті звернувся до гравців Реала, щоб обрати основного воротаря

Варто замислитись над зміною розміру воріт

Колишній голкіпер збірної Італії аргументував свої пропозиції власним прикладом.

"Ми могли б почати думати про це. Коли я починав у 1998 році, я входив до п’ятірки найвищих гравців Серії А (192 сантиметри). Минулого сезону, коли я виступав за Парму в Серії В, я теж був у п’ятірці найвищих гравців – тільки з двадцяти двох на полі!

Розмір воріт було визначено 1875 року. Для антропометричних значень того часу вони, ймовірно, були занадто великими. Напевно, тоді це було правильно. Але зараз, бачачи деяких спортсменів і воротарів, можна замислитися", – зауважив Буффон.

Наразі польовим гравцям дедалі важче стає забити гол з далекої відстані. Таким чином, збільшення розмірів воріт підвищить видовищність футболу.

Ви можете побачити вплив зросту воротаря на дальні удари. Тридцять років тому на кожні 50 ударів припадало 10 голів. Сьогодні 3 з 50. Здалеку двометровому воротареві забити набагато складніше,
– заявив Буффон.

Фантастична кар'єра Буффона

  • Нагадаємо, що влітку 2023 року Джанлуїджі Буффон прийняв рішення повісити рукавички на цвях.
  • Останні два сезони знаменитий голкіпер провів у рідній Пармі. На момент завершення кар'єри "Супермену" було 45 років.
  • Буффон побив безліч рекордів в Серії А, Лізі чемпіонів та інших турнірів.
  • Італієць п'ять разів визнавався найкращим воротарем світу (2003, 2004, 2006, 2007, 2017) та тричі Європи (2003, 2016, 2017).
  • У 2006 році отримав приз Льва Яшина, який вручається найкращому воротарю чемпіонату світу.
  • За свою кар'єру Буффон зіграв понад 1000 матчів.