Спорт відіграє важливу роль у міжнародній політиці. Завдяки успіхам атлетів на престижних змаганнях про країну дізнаються у всьому світі. Крім того, зірки спорту мають можливість впливати на суспільну думку, доносячи правильні меседжі.

Читайте також "Українцям треба вижити, щоб доїхати до Олімпіади": чемпіонка з Донецьку – про допуск росіян

Кулеба: Якби ми не допомогли, то не було б перемоги

Очільник Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба пригадав, як його відомство підтримало спортсменів під час пандемії. Завдяки втручанню МЗС, представники збірної України з бодибілдингу та фітнесу змогли потрапити на ЧЄ та здобути чисельні нагороди.

Коли був ковід та весь світ стояв, збірна України з фітнесу не могла потрапити до Іспанії на чемпіонат Європи. Ми їм допомогли прорватися через усі бар'єри та заборони. А вони здобули там перемогу. Я був дуже задоволений, що ми допомогли цій перемозі. Оскільки якби ми не допомогли, то не було б цієї перемоги,
– розповів Кулеба.

Як виступили українці на ЧЄ-2020

  • Зазначимо, що у вересні 2020 року чемпіонат Європи з бодибілдингу та фітнесу проходив в іспанському місті Санта-Сусанна. Через суворий ковідний протокол наші спортсмени застрягли на кордоні Іспанії, а деяких членів команди забрали до поліції.
  • Втім, завдяки втручанню МЗС наші атлети змогли потрапити на турнір. На ЧЄ-2020 українці здійснили справжній фурор, здобувши 40 нагород. Двадцять разів лунав Гімн України на честь перемог нашої збірної.
  • На ЧЄ-2020 збірна України посіла перше загальнокомандне місце серед жінок та третє серед чоловіків.