Помер Дієго Марадона: біографія "Руки бога" й короля Неаполя – фото, відео

25 листопада 2020, 19:39
Читать новость на русском

У віці 60 років 25 листопада помер Дієго Марадона один з найвідоміших у світі футболістів. У легенди футболу зупинилося серце. Про те, ким був Марадона та як за допомогою своєї "руки бога" він створив один з найбільших скандалів в історії футболу, ми розповімо в його біографії.

Про життя, шкідливі звички, а також футбольну кар'єру Дієго Марадони розповідаємо в матеріалі Спорту24.

До слова Помер Дієго Марадона

Біографія Дієго Марадони

Він народився 30 жовтня 1960 року в місті Ланусі, що в Аргентині в сім'ї звичайних працівників. Дієго був п'ятою дитиною, але першим сином. Його сім'я мала італійське й хорватське коріння.

Разом з хлопцями він змалечку ганяв м'яча у дворі, а згодом став найтехнічнішим серед них, тож усі хлопці хотіли, аби він грав у їхній команді. Що цікаво, спершу він грав останнього захисника й у вже більш старшому віці Дієго став грати ближче до нападу.

Дієго Марадона був одружений з Клавдією Вільяфаньєю, з якою був знайомий з юних років. Втім його неодноразово звинувачували в зрадах з аргентинськими й італійськими зірками та моделями. Сам футболіст цього не визнавав.

У 1987 році неаполітанка Крістіана Сінагра заявила в пресі, що вона народила сина від Марадони. Та той не з'явився на суд і відмовився проходити тест ДНК.

Хлопець, який, до речі, теж отримав ім'я Дієго, але прізвище Сінагра, став професійним футболістом і виступав за збірну Італії з пляжного футболу. У 2016 році Марадона таки визнав, що це його син.

Професійна кар'єра легенди аргентинського футболу

Дієго Марадона потрапив до першого свого юнацького клубу всього в 10 років. Це була молодіжка "Аргентінос Хуніорс", а партнери й суперники були на 3 роки старшими за хлопця. Через це тренер навіть не вірив у його вік.

Дебютував у дорослому футболі Дієго вже в 16 років. Всього за клуб він награв 167 матчів, забивши 116 м'ячів, поки в 1981 році не перейшов у "Бока Хуніорс". Там він затримався не довго й уже через рік поїхав підкорювати футбольну Європу.

Варто побачити "Рука Бога" та порівняння з Мессі: найкращі голи Дієго Марадони – відео

Кар'єра Дієго Марадони в Європі:

  • Барселона (1982 – 1984) – володар "Кубка короля" та Суперкубка Іспанії,
  • Наполі (1984 – 1991) – володар Кубка й Суперкубка Італії, двічі чемпіон Італії, володар Кубка УЄФА,
  • Севілья (1992 – 1993) – без трофеїв.

Справжньою легендою він став і досі залишається для неаполітанського клубу. Тут в Італії досі пам'ятають про Марадону. Крім того, він став чемпіоном і віцечемпіоном світу в складі збірної Аргентини.

Саме перемога на Мундіалі зробила Марадону всесвітньо знаменитим. Та не лише через його вдалу гру, а й через один з найбільших скандалів в історії футболу. Про нього розповімо нижче.


Графіті з Дієго Марадоною в Неаполі / Фото Open Skies

Рука бога чи рука шахрая

У 1986 році збірна Аргентини вдруге стала чемпіоном світу з футболу. Та все могло бути інакше – латиноамериканці могли б вилетіти ще у чвертьфіналі від Англії, якби не один епізод за участі Дієго Марадони.

На 51 хвилині матчу він вибіг на побачення з воротарем суперника Пітером Шилтоном й у верховій боротьбі забив м'яч рукою. Суддя порушення не помітив і гол зарахував.

Назвати Дієго Марадону футбольним джентельменом вкрай важко, тож у скоєному він, звісно ж, не зізнався й побіг святкувати. Після гри він сказав, що не торкався м'яча рукою – це була рука бога.

Втім на відео, які побачив увесь світ, помітно, що гол був забитий рукою. Тож тренер Англії Боббі Робсон заявив, що ніяка це не рука бога – це рука шахрая.

"Рука бога", яка прославила Марадону: дивіться відео

До слова В Аргентині оголосили триденну жалобу: як весь світ оплакує смерть Дієго Марадони

Марадона – тренер

Гучно повернувся у футбол Дієго Марадона у 2010 році. Тоді він приїхав у ПАР на Чемпіонат світу зі збірною Аргентини, яку він очолив за 2 роки до того.

Щоправда, аргентинці хоч і з непоганим складом, але вилетіли у чвертьфіналі. Найбільше вони запам'яталися обіцянкою Марадони перед турніром про голий забіг вулицями Буенос-Айреса в разі перемоги.

Крім збірної, Марадона очолював "Фуджейру" з ОАЕ, а також був головою правління білоруського "Динамо" з Бреста.


Дієго Марадона й Лео Мессі на ЧС 2010 року / Фото Sports Illustrated

Дієго Марадона – наркоман?

Колишні колеги Дієго Марадони згадують про нього як про не надто дисциплінованого гравця. Мовляв, без допомоги клубу той не здав би жодного допінг-тесту. Усе через любов футболіста до заборонених речовин.

Не приховував цього й сам Марадона. Він стверджував, що приймаючи кокаїн, він робить послугу своїм суперникам. До слова, граючи за "Наполі", гравець одного разу таки "утрапив". Дієго заявив, що його підставили.

"Дивна" поведінка Дієго Марадони: дивіться відео