Виступ українських фристайлістів на чемпіонаті світу-2023 сміливо можна назвати історичним. Вперше наші спортсмени завоювали командну медаль з лижної акробатики і вперше завершили турнір з двома нагородами.

Читайте також Українська сноубордистка показала рекордний результат у слалом-гіганті на чемпіонатах світу

Поповнила медальну скарбничку команди Анастасія Новосад. У особистих змаганнях фристайлістка з Рівного здобула бронзову нагороду.

Складні погодні умови не завадили спортсменці продемонструвати свої найкращі якості. З другим результатом Анастасія вийшла у суперфінал. Там 29-річна фристайлістка якісно виконала подвійне сальто з двома гвинтами, завершивши виступи на третьому місці з сумою балів 82,84. Золоті нагороди дісталися китаянці Кун Фаньюй (85,30), а срібло австралійці Даніеллі Скотт (83,84).

Відео виступу Анастасії Новосад

Чемпіонат світу. Лижна акробатика. Фінал - жінки

  1. Фанью Кун (Китай) - 85.30 бала
  2. Данієль Скотт (Австралія) - 83.84
  3. Анастасія Новосад (Україна) - 82.84

У індивідуальній першості для чоловіків українець Володимир Кушнір посів шосте місце. Чудовий результат дебютанта чемпіонату світу.

Україна на ЧС з лижної акробатики

  • Збірна України з лижної акробатики вперше в історії завершила турнір з двома нагородами.
  • У загальному медальному заліку ЧС-2023 збірна України посіла п'яте місце.
  • За всю історію виступів на ЧС українці здобули чотири медалі.
  • Усі медалі України на чемпіонатах світу з фристайлу: срібло Олександра Абраменка (2019), бронзи Ольги Волкової (2011), Анастасії Новосад (2023), командний турнір (2023, Анастасія Новосад, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк).