Вже завтра, а саме 20 листопада, стартує черговий чемпіонат світу з футболу. У цей день збірна країни-господарки Катару відкриє Мундіаль поєдинком проти команди Еквадору.

Представлення інших груп:

Напередодні Мундіалю 24 канал продовжує серію анонсів турніру. Цього разу торкнемося групи F, де опинились Бельгія, Канада, Марокко та Хорватія.

БЕЛЬГІЯ

Рейтинг ФІФА: 2
Найвище досягнення на ЧС: бронза (2018)
Інші досягнення: срібло Євро (1980), бронза Євро (1972)
Тренер: Роберто Мартінес (Іспанія)
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Кевін Де Брюйне (80 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 1,10
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 14,00

У 10-х роках цього сторіччя відбулося відродження бельгійського футболу. Раніше "червоні дияволи" інколи виблискували на крупних турнірах, проте до серйозних успіхів справа не доходила.

А на початку 2000-х після Мундіалю в Японії та Кореї команда взагалі перестала виходити на "мейджори". Втім у команди почали з'являтись зіркові гравці з топ-ліг. А коли їх стало багато, то і рівень збірної суттєво виріс.

Першою ластівкою став ЧС у Бразилії, де підопічні Марка Вільмотса дійшли аж до чвертьфіналу, лише мінімально програвши майбутньому фіналісту Аргентині. Тоді як раз завершував кар'єру легендарний ван Буйтен, а Алдервейрелд, Вертонген і Мертенс вийшли на свій пік.


Збірна Бельгії на Євро-2020 / Getty Images

Через два роки у Франції команда знову дійшла до чвертьфіналу, де поступилась вже Уельсу, що стало сенсацією. Саме тоді почали сяяти Куртуа, Де Брюйне, Лукаку, брати Азари та інші чинні лідери команди.

Втім, це було першим натяком, що ця плеяда талантів може так і не виграти трофей зі збірною. Трохи розвіялись ці сумніви за два роки, коли Бельгія феєрила на ЧС-2018, але взяла лише бронзу, поступившись у півфіналі французам.

Тоді команді Мартінеса банально не пощастило із жеребом, адже багато хто вважає тих бельгійців сильнішими за срібну Хорватію. Весь потенціал "червоні дияволи" готувались проявити на Євро-2020, але і там вийшов пшик.

Після впевненої перемоги у групі Бельгія змогла залишити за бортом турніру чинного на той момент чемпіона Європи Португалію. Але у наступному раунді не змогла подолати вже наступного переможця континентального турніру – Італію.

Тому провалами останні виступи бельгійців важко назвати, але від цієї команди очікували хоча б фінал ЧС. Євро або навіть Ліги націй. Тепер же Мундіаль-2022 називають останньою надією Бельгії на трофей.

Основною причиною таких песимістичних думок є вік кількох лідерів. Вертонгену вже 35, Алвервейрелду та Вітцелю – 33, Мертенсу – 35. Та і Де Брюйне, Меньє та Еден Азар вже вступили до клубу "30+".

Читайте також Привид Каспер чи летючий килим: загадковий маскот ЧС-2022, який облетів усі Мундіалі

На даний момент рівень команди дозволяє розраховувати на високі стадії, в тому числі і повторення успіху минулого Мундіалю. Проте бентежить вік оборонців, оскільки рівноцінної заміни Алдервейрелду і Вертонгену немає.

При цьому є проблеми в клубах у Лукаку та братів Азарів, тому збірній треба показати максимум задля здобуття медалей. До того ж жереб не дуже посміхнувся бельгійцям, адже вже в 1/8 фіналу їм світить Німеччина або Іспанія.

КАНАДА

Рейтинг ФІФА: 41
Найвище досягнення на ЧС: 4 місце в групі (1986)
Інші досягнення: Золотий Кубок КОНКАКАФ (1995, 2000), бронза Золотого Кубка Конкакаф (2002)
Тренер: Джон Хердман (Англія)
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Альфонсо Девіс (70 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 3,70
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 121,00

Ця країна взагалі ніяк не асоціюється з якісним футболом. Вже давно так історично склалось, що у Канаді на першому місці хокей та навіть американський футбол, але аж ніяк не "соккер".

Правда, це не завадило "кленовим" одного разу потрапити на Мундіаль. Тим не менш у 1986 році канадці не здобули жодного балу у групі та навіть не забили жодного м'яча СРСР, Франції та Угорщині.

Втім на континентальному рівні канадці виблискували і навіть двічі виграли Золотий Кубок КОНКАКАФ наприкінці минулого сторіччя. Все ж розмір країни (найбільша цивілізована країна світу) та населення дозволяє місцевим тренерам знаходити непоганих гравців.

До теми Звання чемпіона світу йому так і не підкорилось: історія легендарного Ференца Пушкаша

Зараз же канадцями почали цікавитись у Європі і це дало поштовх місцевій команді. Під керівництвом англійця Джона Хердмана збірна впевнено виграла відбіркову групу, залишивши позаду визнаних місцевих грандів – США, Мексику та Коста-Рику.

Головною зіркою "кленових", безумовно, є Альфонсо Девіс, який доволі швидко став основним гравцем Баварії. 22-річний футболіст вражає не тільки атлетизмом, а ще і футбольним розумом та універсалізмом.

Він починав у якості вінгера або відтягнутого форварда, але з часом у Мюнхені його стали використовувати на лівому фланзі оборони. При цьому у збірній Девіс грає на фланзі півзахисту.


Альфонсо Девіс є лідером збірної Канади / інстаграм гравця

Також варто відзначити двох форвардів – Джонатана Девіда та Кайла Ларіна. Перший засяяв у Генті, де був у парі в нападі з Романом Яремчуком. Канадець забивав майже у кожному матчі, що дозволило йому з часом перейти в Лілль.

У стані французів Девід одразу закріпився в основі та в першому ж сезоні став чемпіоном Ліги 1 з "догами". Що стосується його партнера по нападу, то клубна кар'єра Ларіна не така яскрава.

Футболіст переїхав з МЛС у Європу у 23 роки та довгий час грав за Бешикташ. Там він ставав чемпіоном та володарем Кубка, але це зовсім не рівень топ-ліги.

Зараз Кайл грає за Брюгге, де є конкурентом за місце в основі того ж Яремчука. Виходить він нечасто, до того ж ще і часто травмується. Втім у збірній Ларін розквітає і забиває чимало. На його рахунку вже 25 голів у 55-ти іграх, що робить форварда найкращим бомбардиром Канади в історії.

Потенціал цієї команди чималий, але все ж за рівнем команда поступається фаворитам групи. До того ж у захисті таких зіркових персонажів нема, а тренер відомий хіба що у Північній Америці.

Ключовим для "кленових" буде матч з хорватами у другому турі. Якщо раптом Канаді вдасться не програти віцечемпіонам світу, у них буде суперможливість вийти в плей-офф, адже в останньому турі буде гра з Марокко.

Втім, не варто дивуватись і останньому місцю канадців. Великого міжнародного досвіду у цієї збірної обмаль, у тих же марокканців куди більш кваліфіковані гравці є. Тому навіть третє місце в групі можна буде вважати успіхом для "кленових".

МАРОККО

Рейтинг ФІФА: 22
Найвище досягнення на ЧС: 1/8 фіналу (1986)
Інші досягнення: Кубок Африки (1976), срібло Кубка Африки (2004), бронза Кубка Африки (1980)
Тренер: Валід Реграгі
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Ашраф Хакімі (65 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 3,00
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 161,00

Марокканці останні роки поступово ставали одними з лідируючих країн африканського футболу. Втім, завжди з'являлись більш сильні збірні, тому "лева Атласа" не доходили пізніше 1/4 фіналу КАН.

Також у XXI сторіччі команда вперше вишла на Мундіаль лише у 2018 році. І то, одне очко в групі та останнє місце – не привід пишатися, адже один із програшів був Ірану.

Зараз ж Марокко їде на ЧС з тим же обдарованим поколінням, оскільки у складі команди грає чимало представників топ-ліг. В першу чергу варто виділити правого захисника Ашрафа Хакімі.


Хакім Зієш слухає гімн Марокко / інстаграм гравця

У свої 24 гравець встиг пограти за Баєр, Реал та Інтер, а зараз є основним футболістом зіркового ПСЖ. Недивно, що у збірній Хакімі часто грає на фланзі півзахисту, адже атака – його сильна сторона.

Також їде з командою на ЧС і Хакім Зієш. Нападник доходив з Аяксом до півфіналу ЛЧ та вигравав цей турнір потім з Челсі. Однак наразі Хакім є запасний футболістом в лондонському клубі.

Ба більше, у Зієша були конфлікти з тренерами збірної і він навіть оголошував про завершення міжнародної кар'єри. Втім, схоже, що можливість зіграти на ЧС суттєво змінила його думку.

Варто побачити Катар витратив 4 мільярди доларів на стадіони до ЧС-2022: як вони виглядають і що з ними буде

Не поступаються в класі цим лідерам і інші гравці збірної. Яссін Буну є основним кіпером Севільї, де також грає форвард Марокко Юссеф Ен-Несірі. У захисті є новоспечений гравець Баварії Мазрауї та центрбек Агерд з Вест Хема.

Як і Канада, ця збірна має потенціал блискнути. До того ж від неї цього чекають куди більше, оскільки загальний рівень гравців вищий. Багато чого може вирішити перша гра з Хорватією, адже марокканці можуть здивувати віцечемпіонів світу, у яких зараз перестройка.

ХОРВАТІЯ

Рейтинг ФІФА: 12
Найвище досягнення на ЧС: срібло (2018)
Інші досягнення: бронза ЧС (1998), чвертьфінал Євро (1996, 2008)
Тренер: Златко Даліч
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Йошко Гвардіол (60 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 1,53
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 46,00

Хорватський футбол доволі молодий, адже до середини 90-х країна була у складі Югославії і лише після Балканської війни здобула незалежність. Втім у збірної вже чимало звитяг за цей час.

Перший фурор "картаті" спричинили на ЧС-1998. Тоді команда Шукера, Бобана та Просінечкі дійшли до півфіналу та у підсумку взяли бронзу. При цьому у чвертьфіналі балканці розгромили німців, які на той момент були чинними чемпіонами Європи.

В подальшому хорвати пропустили лише один Євро та один ЧС (у 2010-му команду Славена Біліча в ПАР не пустила як раз Україна). Але справжній прорив стався у 2018 році.

На тому Мундіалі хорвати показали себе справжньою командою без відчутно слабких ланок. У групі вони набрали максимум очок, при цьому здобувши розгромну перемогу над Аргентиною (3:0).


Збірна Хорватії на Євро-2020 / Getty Images

А у плей-офф після двох серій пенальті на перших стадіях хорвати зуміли пройти Англію у півфіналі та вийти у перший свій фінал в історії. Так, проти Франції у підопічних Даліча було мало шансів, але команди подарували яскраву та результативну гру (4:2).

Зараз же команда суттєво оновилась у порівнянні з тою срібною Хорватією. Завершили виступи за збірну Манджукич, Ракітіч, Чорлука, Субашич та Бадель. Їм на зміну поступово приходить нове покоління, але поки повноцінно замінити його не готове.

У центрі поля, як і раніше, провідні ролі у Модрича, Перішича, Брозовича та Ковачича, а в центрі захисту все ще викликаються Ловрен та Віда. Правда, є і найдорожчий на данний момент хорват Йошко Гвардіол, який вже постійно грає в основі.

До теми Феномен Шовковського та промах Баджо: найвідоміші серії пенальті в історії чемпіонатів світу

А ось в атаці готової заміни Манджукичу поки немає. Головним форвардом вважається Крамаріч з Хоффенхайму, який у 2018-му році був дублером Маріо. У свою чергу Оршич та Петкович поки не можуть виграти конкуренцію у Андрея.

Хорвати мають виходити з групи, оскільки їх рівень серйозно не просів. Проте на 1/8 фіналу їх шлях має закінчитись, адже що Іспанія, що Німеччина нині виглядає сильніше за "картатих".

Розклад матчів групи F:

  • 23 листопада, 12:00. Марокко – Хорватія
  • 23 листопада, 21:00. Бельгія – Канада
  • 27 листопада, 15:00. Бельгія – Марокко
  • 27 листопада, 18:00. Хорватія – Канада
  • 1 грудня, 17:00. Хорватія – Бельгія
  • 1 грудня, 17:00. Канада – Марокко