Вже 20 листопада у Катарі стартує чемпіонат світу з футболу. Саме в цей день збірна країни-господарки відкриє Мундіаль поєдинком проти Еквадору.

Цікаво знати Анонс групи А на ЧС-2022: чим здивує Катар, Сенегал без Мане та тіньовий фаворит Мундіалю

Напередодні Мундіалю 24 канал продовжує серію анонсів турніру. Цього разу торкнемося групи В, де опинились Англія, Іран, США та Уельс.

АНГЛІЯ

Рейтинг ФІФА: 5
Найвище досягнення на ЧС: перемога (1966)
Інші досягнення: срібло Євро (2020), бронза Євро (1968, 1996), бронза Ліги націй (2019)
Тренер: Гарет Саутгейт
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Філ Фоден (110 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 1,05
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 6,30

Англійці за традицією підходять до великих турнірів у статусі одного із фаворитів, однак рідко виправдовують видані аванси. Навіть доходило і до невиходу на Євро у 2008 році!

Втім останнім часом ажіотаж навколо "трьох левів" трохи стих. Це сталось після приходу Гарета Саутгейта у 2016 році. До цього спеціаліст очолював молодіжну збірну.

Коучу також пощастило і зі складом, адже саме на цей час припав становлення і розквіт таких гравців як Харрі Кейн, Рахім Стерлінг, Джордан Хендерсон, Кайл Уокер та Маркус Решфорд.


Збірна Англії / Getty Images

До того ж Англія вперше за довгий час мала у своєму складі справді надійного кіпера. Так, у Джордана Пікфорда бувають інколи ляпи, проте їх відсоток куди менший ніж у плеяди воротарів 00-х років.

Всі ці фактори вилились у прорив на останніх двох мейджорах. Англія дійшла до півфіналу минулого Мундіалю, а також вийшла у фінал Євро, чого з ними раніше не було. Правда, це були б не англійці, якщо і тут не знайшли, чим би дорікнути своїй команді.

У 2018 році "три леви" поступились путівкою у фінал не надто топовим хорватам. А рік тому підопічні Саутгейта примудрились програти домашній фінал Євро, причому ще і в серії пенальті. Правда, і суперник був куди серйозніший – збірна Італії.

Цікаво знати Тріумфальний 1966 рік, а далі прірва: Англія хоче перервати своє прокляття Мундіалів

Тепер же це золоте покоління їде в Катар з новими надіями. Вже не відіграють важливих ролей у команді Хендерсон та Уокер, однак у англійців виросли нові зірки. Перш за все, мова про гравців атаки Фодена, Сака та Маунта.

До того ж, з'явилась сильна конкуренція на позиції кіпера. Тепер вже важко сказати, хто заслуговує бути основним – Пікфорд, дивуючий у Ньюкаслі Поуп або цемент оборони лідируючого Арсеналу Рамсдейл.

Із проблем варто відзначити слабкий вибір лівих захисників та опорних хавбеків. Перша позиція є рідною лише для Люка Шоу, тоді як Тріппьєр, Даєр або Вайт можуть там грати лише за необхідності.

Що стосується центру, то тут нема якісної альтернативи Райсу та Беллінгему. Філліпс довго заліковував травму, Галлахер є гравцем ротації у Челсі, а Хендерсон вже навіть не тягне на основу Ліверпуля.

Цю збірну варто очікувати як мінімум у чвертьфіналі, оскільки суперники як в групі, так і в 1/8 фіналу суттєво нижчі за класом. А ось у 1/4 на команду, ймовірно, чекає Франція.

При тому, за підбором гравців фанати вважатимуть будь-який результат нижче фіналу провальним. Проте Англії вже не звикати до завищених вимог вболівальників, але Саутгейт має достатньо ресурсу, щоб обмежити гравців від цього негативу.

ІРАН

Рейтинг ФІФА: 20
Найвище досягнення на ЧС: третє місце в групі (1998, 2018)
Інші досягнення: Кубок Азії (1968, 1972, 1976), Азійські Ігри (1974, 1990, 1998, 2002), бронза Кубка Азії (1980, 1988, 1996, 2004, 2019)
Тренер: Паулу Бенту (Португалія)
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Мехді Таремі (20 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 5,50
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 500,00

Мабуть, саме ця збірна виграє у українців за рейтингом антипатії на цьому ЧС. Зазвичай Україну та Іран не зв'язували ніякі тісні стосунки, однак війна з Росією їх змінила.

Вже ні для кого не секрет, як іранська влада допомагає окупантам із озброєнням, як їх дрони-камікадзе вбивають мирних громадян, як вони готуються продати фашистам партію балістичних ракет.

Це вже не кажучи про проблему у самій ісламській республіці, де права людини та жінок коштують не більше ніж договора, які підписуються з Росією. Цієї країни точно не має бути на футбольному світовому святі.

Варто знати Від корупції та масових смертей до пекельної спеки: які скандали оточували ЧС-2022 ще до старту

Втім ФІФА іншої думки і вирішила не псувати втручатись у соціальні проблеми Ірану. "Футбол поза політикою" – гасло, яким організація прикривається, щоб не бачити очевидного.

Однак ми це бачимо. Навіть якщо розповісти вболівальникам про міцну збірну Ірану та непоганий набір гравців у класного спеціаліста Карлуша Кейруша… Це не матиме сенсу банально через назву країни.

Все одно при слові "Іран" або вигляді їх прапору в будь-якому контексті завжди будуть спливати явно нефутбольні аспекти. Це в першу чергу фотографії зруйнованих українських домівок та атаки на ТЕЦ, через які наші люди мають по півдня сидіти без світла та тепла.

Варто побачити Катар витратив 4 мільярди доларів на стадіони до ЧС-2022: як вони виглядають і що з ними буде

І нікого в ці моменти не буде цікавити, як же ж завершать свою насичену кар'єру у команді Ансаріфард та Бейранванд та наскільки якісні форварди Мехді Таремі та ексгравець Зеніта Сердар Азмун.

На цю команду просто всім все одно. Всі ці гравців мовчки дозволили собі представляти країну-терористку, а її успіхи чи провали на футбольному полі не змінять політику керівництва аж ніяк. А ФІФА і далі буде говорити про "футбол поза політикою", адже їх ракети та дрони не вбивають.

США

Рейтинг ФІФА: 16
Найвище досягнення на ЧС: півфінал (1930)
Інші досягнення: Золотий Кубок КОНКАКАФ (1991, 2002, 2005, 2013, 2017, 2021), Ліга націй КОНКАКАФ (2019), срібло Кубка Конфедерацій (2009)
Тренер: Грегг Бергалтер
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Крістіан Пулішич (38 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 2,00
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 101,00

Це все ж таки відбувається! Американці поступово стають футбольною нацією. Рівень зацікавленості населення у "соккері" зростає, а у країні навіть через чотири роки пройде чемпіонат світу. Вже вдруге в історії!

При цьому з'являються все нові і нові цікаві футболісти. Після провалу у відборі на ЧС-2018, коли американці поступились путівкою навіть Панамі, у США з'явилась плеяда гравців, які представляють топ-ліги.

Головною зіркою "янкіз" є форвард Челсі Крістіан Пулішич. Гравець розкрився у дортмундські Борусії, однак в лондонському клубі поки частіше виходить на заміну.


Крістіан Пулішич / інстаграм гравця

Там же, у Дортмунді, розквітає нова надія американського футбола – Джованні Рейна. Його батько Клаудіо у 90-ті був одним із лідерів збірної США. тоді як 20-річний син вже поступово займає місце в основі Боруссії.

Є свої лідери і в інших лініях. В центрі поля заправляють Тайлер Адамс із Лідса та Вестон Маккенні (Ювентус), а у захисті провідні ролі у Сержиньо Деста (Мілан) та Джо Скаллі (Боруссія М).

Підкріплює цю молодь і кілька досвідчених гравців. Мова про Ріма з Фулхема, Єдліна з Інтер Маямі та Акосту з Лос-Анджелес Гелексі. А ось персона тренера поки залишається загадкою для іноземних вболівальників.

Грегг Бергалтер як гравець виступав у Нідерландах, Англії та Німеччині, а ось тренерський досвід у нього пов'язаний в основному зі США (за виключенням сезону у шведському Хаммарбю). Там він тренував Коламбус Крю, з яким не зміг досягти успіху.

Цікаво знати Не тільки перемоги: рекорди чемпіонатів світу, які можуть побити в Катарі-2022

У збірній у нього поки виходить непогано, команда брала Золотий Кубок КОНКАКАФ та місцеву Лігу націй. Проте рівень суперників на цих турнірах бажав би кращого.

На цьому ЧС для американців лобовою стане гра першого ж туру проти Уельсу. Шанси команд на вихід приблизно рівні, проте у "янкіз" куди молодший склад та побільше молодих зірочок. Дійти до півфіналу як у 1930-му команда навряд чи зможе, однак 1/8 фіналу їй цілком до снаги.

УЕЛЬС

Рейтинг ФІФА: 19
Найвище досягнення на ЧС: чвертьфінал (1958)
Інші досягнення: бронза Євро (2016)
Тренер: Роб Пейдж
Найдорожчий гравець (Transfermarkt): Бен Девіс, Бреннан Джонсон (по 20 мільйонів доларів)
Прогноз Favbet на вихід з групи: 2,10
Прогноз Favbet на перемогу на ЧС-2022: 351,00

Ця команда до болі знайома нашим фанатам. Саме валлійці не пустили збірну України на ЧС-2022. Причому заслуженість тієї перемоги (1:0) викликає великі сумніви.

Гол ми забили самі собі, ігрова перевага була на нашому боці, а ще можна пригадати непризначений пенальті на Ярмоленкові… Втім це вже минуле, а для Уельса це досягнення великого масштабу.

"Дракони" в останній і єдиний раз були на ЧС у далеком 1958 році. Тоді Уельс сенсаційно дійшов до чвертьфіналу, однак успіхи тієї команди затьмарює нинішнє покоління валлійців.

Читайте також Від авіакатастрофи до перемоги на чемпіонаті світу: неймовірна історія Боббі Чарльтона

Особливо яскраво воно себе проявила на дебютному для країни Євро у Франції. Команда Кріса Коулмена дійшла аж до півфіналу, а на турнірі засяяли такі зірки як Бейл, Ремзі та Аллен.

Після невиходу на ЧС-2018 до керма прийшов Раян Гіггз, який освіжив команду та вивів її на Євро-2020. Втім на саме Євро легенда МЮ не поїхав через особисті скандальні історії. Його замінив асистент Роб Пейдж, який і продовжує справу Раяна у збірній.

На тому Євро команда вийшла в 1/8 фіналу, а тепер і стала учасником ЧС. Правда, нове покоління валлійців відчутно поступається за зірковістю збірній зразка 2016 року.

Все ніяк не може розкритися хавбек Харрі Вілсон, який не закріпився у Ліверпулі, а зараз пробує себе у Фулхемі. Схожа доля спіткала і Неко Вільямса. Також поки не сильно вражає Деніел Джеймс, який не скористався можливістю стати основним гравцем МЮ.

Тому у збірну продовжують викликатися Бейл, Ремзі, Аллен та Девіс. Спокою додає хіба що воротарська лінія, де прекрасно підміняють один одного досвідчений Хеннессі та більш молодий Уорд


Збірна Уельсу / Getty Images

Перевагою для валлійців може стати велика кількість гравців з АПЛ, де інтенсивність на найвищому рівні. Більш того "дракони" ще можуть вчепитися за очки у останній грі туру з принциповим суперником в обличчі Англії.

Як і казалось раніше, багато чого буде вирішуватись у першій дуелі зі США. На боці Уельсу фізика та досвід, однак за зірковістю складу американці виглядають цікавіше.

Розклад матчів групи В:

  • 21 листопада, 15:00. Англія – Іран
  • 21 листопада, 21:00. США – Уельс
  • 25 листопада, 12:00. Уельс – Іран
  • 25 листопада, 21:00. Англія – США
  • 29 листопада, 21:00. Уельс – Англія
  • 29 листопада, 21:00. Іран – США