Що таке маржа у букмекерів

Для початку слід розібратися з визначенням маржі. Як вже було сказано вище, це прибуток, який закладає букмекерська контора у певні маркети.

Варте уваги: Жеребкування групового етапу Ліги чемпіонів: результати, групи, дати та суперники

Найпростіший приклад – це підкидання монети, де є два результати – орел чи решка. Ймовірність кожного результату однакова – 50%. Відтак шанс на перемогу можна оцінити коефіцієнтом 2,00.

Якщо букмекер приймає ставку від клієнта "А" в розмірі 10 на "орел", а від клієнта "B" ті ж 10 на "решку", то один з них виграє 10, а інший ці 10 програє. Букмекер у цьому випадку не отримає нічого. Адже його маржа в цій події становила 0%, а цінність маркету становитиме 100%.

Натомість букмекер може виставити коефіцієнти 1,9 на "орла" чи "решку". В такому випадку переможець отримає 19, а букмекер заробить на цій події 1. Тоді цінність маркету становитиме 105,26%, відтак його маржа 5,26%.

Як вирахувати маржу

Щоб розрахувати маржу, варто розділити 100 цінності маркету рівних шансів на запропоновані коефіцієнти. У випадку "орла" та "решки" з коефіцієнтом 1,9 це буде:

Як це працює в реальному житті

Букмекери намагаються закласти маржу в кожен маркет, щоб отримати гарантований прибуток з події. Це впливає на рівень коефіцієнтів на подію. Відтак чим нижча маржа в букмекера, тим вищий коефіцієнт.

Букмекерська контора Marathonbet на ряд подій встановила 0% маржу. Відтак їх коефіцієнти є значно вищими, аніж в інших букмекерських контор.

*Маржа поширюється лише на певні результати ряду матчів і може коливатися близько 0%. Матчі з нульовою маржею на сайті Marathonbet відмічені позначкою "і" з інформаційним текстом у списку матчів.

Для прикладу можна порівняти ставки на матч "Інтер" – "Мілан". Derby della Madonnina або ж міланське дербі відбудеться 17 жовтня. Візьмемо лише коефіцієнти на результат матчу – перемога "Інтера", нічия чи перемога "Мілану" (1X2).

Це можна порівняти з коефіцієнтами на той же матч від інших букмекерських контор. В середньому на перемогу "Інтера" приймають з коефіцієнтом 2,00. На те, що "Мілан" таки виявиться сильнішим, коефіцієнтом 3,60. Нічия у матчі оцінена в 3,50.

Якщо порахувати маржу, яку заклали ці букмекери на цей матч, то в загальному вийде 106,348.

От і виходить, що зробити ставку на будь-який підсумок матчу "Інтер" – "Мілан" вигідніше в Marathonbet.

І якщо видається, що це незначна різниця у коефіцієнтах, то при мультиставці на декілька подій різниця у виграші може бути значною.

Візьмемо ті ж реальні коефіцієнти в Marathonbet та інших букмекерів. Припустимо, що ви робите ставку на перемогу "Інтера" в матчі проти "Мілану" (коефіцієнт 2,09), а також на результати ще двох матчів АПЛ – що у мерсисайдському дербі "Ліверпуль" переможе "Евертон" (коефіцієнт 1,93), а "Манчестер Сіті" таки виявиться сильнішим за "Арсенал" (коефіцієнт 1,44).

При ставці 10 на ці події, можна сподіватися на виграш 10*2,09*1,93*1,44=58,085

Натомість в іншого популярного букмекера виграш буде 10*2,00*1,85*1,40=51,8

Відчутна різниця. Тож навіщо погоджуватися на менший виграш?