Те, наскільки норвежець опанував таємні закутки власного мозку, дуже показово характеризує його шаховий поєдинок проти ще одного генія сучасності. Знаменитому засновнику Microsoft Біллу Гейтсу Карлсен поставив мат всього лише за 9 ходів. У чому феномен розумової роботи Магнуса Карлсена і чи є у його меню щось таке, що може допомогти стати кмітливішими та прокачати свій мозок – читайте у матеріалі 24 каналу.

Цікаво Як Мессі вдається залишатися найкращим футболістом планети: секрети успіху і здорового тіла

На щастя, норвезький шахіст не належить до людей, які пильно оберігають секрети свого успіху. Без таланту тут, звісно, не обійшлося, адже уже в 19-річному віці хлопець очолив світовий шаховий рейтинг, що раніше не вдавалося нікому з легендарних гросмейстерів. Щоправда, одна лише феноменальна пам'ять навряд чи могла забезпечити Карлсену таку перевагу над суперниками.

Треба побороти втому перед грою

Секрет його успіху – у вмінні тривалий час бути зібраним та сконцентрованим.

Шахові партії виграють та програють у фінальний час гри завдяки помилкам опонентів, викликаних втомою,
– сказав Магнус.

Тож не так кмітливість, як витривалість мозку стає головною. Норвежець зумів підкріпити свій талант цим надважливим компонентом. Для цього у знаменитого шахіста є 3 прості правила.

Правило №1. Їжа, яка живить мозок

Перше з правил – у раціоні харчування обов'язково повинна бути їжа, яка живить мозок. Карлсен часто їздить на турніри із особистим шеф-кухарем, який ретельно стежить за тим, що потрапляє на тарілку чемпіону світу з шахів. Меню норвежця переважно вегетаріанське, утім, зовсім від м'яса він все ж не відмовляється.

Білки

Головне джерело білка у раціоні шахіста – жирні види риби: зазвичай це лосось та форель. Такий вибір Карлсен пояснив тим, що мозок людини на 60% складається із жирів. Компенсувати їх втрату під час розумової роботи потрібно елементами, які дуже схожі за складом із жирними кислотами мозку. Тож OMEGA-3, яким багаті насамперед жирні види риби, – саме те, що потрібно.

Відтак, для покращення пам'яті та роботи мозку – сміливо треба збільшити кількість риби у раціоні. Ще один варіант поживних білків для шахіста – яєчний омлет, який Карлсен достатньо часто їсть безпосередньо перед поєдинками.


Риба – головна в раціоні шахіста / Фото chefmarket

Що ще вживає шахіст

Щодо вуглеводів, то добрий запас енергії шахісту забезпечує паста. Як заправка до салатів у норвежця оливкова або кокосова олія. До списку продуктів, які регулярно вживає Карлсен, входять також:

  • авокадо;
  • гарбузове насіння;
  • зелень;
  • червоний буряк;
  • грецькі горіхи.

Грецький горіх – найефективніший спосіб покращити процес мислення. Вони є у раціоні усіх шахістів. Горіхи – просто відмінне джерело жирів, антиоксидантів та вітамінів групи Е.


Грецький горіх є дуже важливим для розумової діяльності / Фото lhealth

Щодо десерту у Магнуса Карлсена усе просто – зелений чай із чорним шоколадом. Варто наголосити, що особливо корисний для мозку саме темний шоколад, тобто той, у якому високий вміст какао. Уся справа у наявності у шоколаді антиоксиданту – флаванолу. Саме він допомагає покращити кровопостачання у мозку та збільшує працездатність.

На столі у чемпіона світу з шахів часто можна побачити апельсиновий сік, який він розбавляє водою. Для покращення розумової роботи важливий вітамін С, який чудово впливає на активацію мозку. Ще одне джерело для норвежця – корейська кімчі. Європейський її відповідник – більш звична для наших широт квашена капуста. Вона також присутня у раціоні Карлсена. Також дуже важливою у його раціоні є чорниця. Її ягоди покращують кровопостачання, що надважливо для роботи мозку.

До теми Раціон Шварценеггера: як харчується американський Термінатор

Секрет – у жувальній гумці

Окрім цього, у Магнуса Карлсена є свій маленький секрет, як покращити концентрацію у стресові моменти. Норвежець під час партій для цього іноді використовує звичайну жувальну гумку. Такий лайфхак, звісно, не зробить людину розумнішою, однак дослідження вчених все ж показали, що жувальна гумка справді може покращити когнітивні функції людини. Зокрема, жування гумки активує роботу відразу кількох ділянок кори головного мозку.

Правило №2. Регулярні фізичні вправи впливають на пам'ять

Магнус Карлсен тренує пам'ять та підтримує себе у хорошому тонусі завдяки регулярним фізичним вправам. Насамперед йдеться про кардіонавантаження. Вони збільшують приток крові до мозку людини.


Магнус Карлсен / Фото regnum

У норвежця є відразу кілька улюблених видів кардіотренувань. Карлсен полюбляє біг, однак не без успіху грає у баскетбол та футбол. При цьому, він дозовано робить це навіть під час великих шахових турнірів, які забирають величезну кількість сил та енергії.

Читайте також Бездоганне тіло у 60: секрет схуднення Мішель Пфайффер без виснажливих тренувань

Правило №3. Відпочинок – обов'язково

Аби не перегоріти емоційно та зберегти мозок від стресів, у Карлсена є 3 правило, якого він, як і 2 попередніх, дотримується беззастережно. І звучить воно так: "Ніколи не забувайте про відпочинок". Один із факторів феноменальної роботи мозку норвежця – він чудово відчуває, коли потрібно приділити увагу відновленню сил. І Магнус робить це не лише між іграми, а й під час самих поєдинків.

Перерва у роботі – чудовий спосіб повернути свіжість думок та відновити концентрацію, яку важко тривалий час підтримувати навіть чемпіонам цієї справи.

От уже впродовж 7 років Магнус Карлсен незмінно залишається королем шахів. Справа тут не у одному лише таланті норвежця. Дисципліна в усьому, що стосується власного життя, харчування та відпочинку, постійні пошуки нових лайфхаків допомогли Карлсену стати справжнім генієм у своїй професії. І у шаховому світі наразі не видно суперника, який зміг би перевершити досягнення норвезького чемпіона.