Набирає обертів боротьба за право проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року. Це буде 24-ий Мундіаль, який пройде у 100-річний ювілей першого в історії ЧС.

До теми Україна хоче провести матчі чемпіонату світу-2030 у Криму та Донбасі

Одним із господарів турніру може стати Україна. УАФ оголосила про подачу заявки разом із Іспанією та Португалією на проведення ЧС-2030. Пізніше до неї доєдналось ще і Марокко.

Також великі надії на проведення турніру мала і Саудівська Аравія. Країна продовжує запрошувати у свій чемпіонат багатьох зірок, першим з них взимку став Кріштіану Роналду. Ба більше, очікувалось, що португалець стане амбасадором аравійської заявки.

Втім схоже, що Саудівська Аравія вирішила відкликати свою кандидатуру. Як повідомляють іспанські ЗМІ, у арабській країні прийшли до висновку, що їх заявка не здатна конкурувати з іншими.

Читайте також Чи претендує Україна на проведення ЧС-2030 з футболу: як в УАФ виникли "розбіжності" про це

Наразі актувальними залишаються дві кандидатури. Окрім Іспанії, Португалії, України та Марокко, на проведення ЧС-2030 претендують чотири країни з Південної Америки:

  • Уругвай
  • Аргентина
  • Парагвай
  • Чилі

Саме їх спільна заявка вважається фаворитом при голосування. Додає цікавості і той факт, що саме в Уругваї у 1930-му році відбувся перший в історії чемпіонат світу з футболу. Саме "селесте" тоді і виграли турнір у фіналі з Аргентиною.