Бразильська футбольна конфедерація (CBF) успішно уникла серйозних покарань від ФІФА. Їй загрожувало відсторонення від міжнародних турнірів як для клубів, так і для національних команд.

Дивіться також Футбол на порозі великих змін: Суперліга оголосила формат майбутнього турніру

Що відомо про ситуацію

Ця ситуація виникла після того, як суд Ріо-де-Жанейро відсторонив президента CBF Едналдо Родрігеса, звинувативши в нерегулярностях під час виборів голови CBF у 2022 році. На січень цього року були заплановані нові вибори президента.

ФІФА розглядала рішення суду як втручання у справи конфедерації і погрожувала відстороненням у разі проведення нових виборів.

Однак 4 січня Верховний суд Бразилії скасував рішення нижчих судів, відновивши Родрігеса на посаді. Це дозволило CBF уникнути покарань.

Що відомо про Едналдо Родрігеса

  • Едналдо Родрігес вступив на посаду в.о. президента CBF у 2021 році, зайнявши місце Рожеріо Кабокло, якого відсторонили через звинувачення у сексуальних домаганнях.
  • У наступному році Родрігес був офіційно обраний президентом CBF, ставши першою чорношкірою особою на цій посаді в історії федерації.
  • Родрігес висунув пропозицію призначити Карло Анчелотті головним тренером національної збірної Бразилії. Проте у грудні 2023 року тренер "Реала" продовжив свій контракт з мадридським клубом.