На Євро-2016 сутички між футбольними фанатами вже заслужили більше "слави", аніж власне футбол. На першому ж матчі масове побоїще влаштували російські та англійські фани. Наступного дня цю "традицію" з азартом продовжили німецькі вболівальники, "залучивши" українських.

Довкола російських фанатів вже виріс цілий серіал з елементами депортаційної драми для них самих і дискваліфікаційного хорору для російської збірної. Згодом стало відомо, що російські фанати, фактично, до смерті забили одного з англійців. А 15 червня англійські і російські фанати знову чубилися.

Втім, нічого нового цьогорічні футбольні фани не вигадали. Футбол на планеті Земля завжди супроводжувався фанатськими розбірками. Найбільш "завзяті" акти насильства у історії світового футболу демонстрували клубні фанати. Але журналісти сайту "24" пошурхотіли сторінками історії і віднайшли інформацію про призабуті "битви" на Чемпіонаті Європи з футболу за останні 16 років.

Як англійці росіян "натовкли"

ЧЄ-2000 став "приквелом" до цьогорічних футбольних бійок. Головними "героями" тоді теж були англійські та російські вболівальники. І це при тому, що збірні цих країн були у різних групах і в очному двобої не сходились. Через безлад, влаштований фанами Англії, їхня збірна навіть потрапила тоді під загрозу дискваліфікації. Щоправда, самі англійці вважють, що проявили у 2000-му значно менше агресії, ніж росіяни у 2016-му.

Так росіяни і англійці "вболівають" на Євро-2016

Турецько-шведська "битва"

На тому ж Євро-2000 сталася бійка між турецькими та шведськими вболівальниками — ще до гри їхніх збірних. Кілька десятків шведів проти 200 турецьких уболівальників спершу влаштували "перестрілку" пляшками і консервними банками, а потім схопилися навкулачки. не обійшлось без постраждалих — одна особа отримала ножове поранення, ще кілька — шви на розітнуту шкіру. А їхні команди тоді зіграли внічию.

Футболісти збірних Туреччини і Швеції теж не нудились

Як Італія форварда втратила

Головним хуліганом Євро-2004 став навіть не фанат, а цілий футболіст — італієць Франческо Тотті. На першому ж матчі, коли грали збірні Італії та Данії, італійський форвард отримав кількаматчеву дискваліфікацію через свої дії щодо данської команди Крістіана Поульсена. Тотті просто плюнув на суперника. Тоді гра завершилася внічию. А чотириматчева дискваліфікація Тотті згодом зменшилася до трьох, але італійці так з групи і не вийшли.

Плювок Тотті

Як німці і поляки "воювали"

На Євро-2008 "війна" між німцями і поляками почалася ще за кілька днів до зустрічі збірних в австрійському Клагенфурті. Спочатку у хід пішла інформаційна "зброя" на сторінках газет. А потім перейшли до більш "вишуканого" — і влаштували кілька серйозних бійок до і після поєдинку. Очевидці розповідали, що німці тоді співали нацистські пісні і ображали поляків. У підсумку за гратами опинилися близько 150 уболівальників (в основному німці). Причому цих "героїв" вислали з країни, і на тому їхнє Євро завершилось. А сам матч закінчився з рахунокм 2:0 на користь Німеччини.

Німці і поляки на трибунах були спокійні

Як поляки росіян "поскубли"

ЧЄ-2012, який проводили Польща і Україна, ознаменувався тим, що "футболили" один одного росіяни і поляки. Напередодні матчу між збірними Росії та Польщі у Варшаві російські футбольні вболівальники пройшлися колоною (тоді у них саме був День Росії). Польські фанати почали закидати учасників маршу і поліцейських фаєрами і скляними пляшками. Через сутички між фанами поліції навіть довелось застосувати водомети і сьозогінний газ. Затримано було понад 180 осіб. До буцегарні потрапили здебільшого поляки та більше двадцяти росіян. 24 людини звернулися за медичною допомогою — громадяни Росії, Німеччини, США і Пакистану. Сам матч збірних завершився тоді з рахунком 1:1.

"Товариський матч" поляків з росіянами

Читайте також: Топ-9 цікавих фактів про чемпіонат Європи з футболу