Продан: Багато політики сказали, а у нас – спорт

29-річний український боксер, який проживає в Італії, розповів про упереджене ставлення до символів України. Максим Продан пригадав свою історію на професійному рівні.

Варто прочитати Українця, який запалив гопак після перемоги в Афінах, попросили зняти вишиванку

Продан не став розповідати, коли це було, але на одному з поєдинків йому заборонили брати зі собою український прапор. Також йому заборонили виходити на ринг під пісню, яка стала справжнім світовим хітом, "Ой у лузі червона калина".

Організатори побачили у таких діях українського боксера політику.

Хотів вийти в ринг зі стягом – не можна. Під пісню "Ой у лузі червона калина" – теж не можна. Багато політики сказали, а у нас – спорт. Я спеціально для цього пошив на вихід в ринг жовто-синій комплект. Ось така історія… А пісня була від нашого козака Ярмака,
– розповів Продан.

Бан на українську символіку вже не вперше

  • Матвій Ражба завоював золоту медаль на міжнародному аматорському турнірі з боксу – Кубок Акрополя, що відбувся у Греції. Українець вирішив відсвяткувати свою перемогу у патріотичному стилі, станцювавши гопак.
  • Зробив він це у вишиванці та козацькій шапці. Але організатори турніру попросили боксера з України зняти національний одяг.
  • Інший випадок стався з українською боксеркою Діаною Петренко, яка стала другою на турнірі в Угорщині. Наша спортсменка під час нагородження розгорнула український стяг із гербом полку "Азов". Але її попросили прибрати прапор та зробили зауваження за такий вчинок.