30 вересня Олену Левченко затримала поліція. Баскетболістку звинуватили у порушенні порядку та участі у масових заходах у Білорусі. Спортсменка мала вийти на волю після арешту, але її повторно ув'язнили. Про несподіваний хід подій повідомляє TUT.by.

До теми: Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Затримання баскетболістки

Спортсменку відвезли до Ленінського РУВС. Про це вона повідомила своєму адвокату Михайлу Кирилюку, а згодом її телефон був вже вимкнений.

Олена Левченко активно висловлювалася проти насильства в країні і за проведення повторних виборів. Баскетболістка входила до Вільного об'єднання спортсменів Білорусі, раніше підписала відкритий лист до влади і силовиків і постійно ходила на недільні марші.

Білоруські спортсмени закликали всіх небайдужих прийти та підтримати баскетболістку.

Повторний арешт

Олена провела 15 діб під арештом за участь в несанкціонованих масових заходах. У четвер, 15 жовтня, баскетболістка повинна була вийти на волю, підтримати її прийшли чимало зірок спорту у Білорусі, але поліція повторно вирішила затримати спортсменку.

Вранці рідним Олени Левченко повідомили, що баскетболістку затримали ще на 72 години за інший епізод, який саме не повідомляється. Протягом 3 діб Олені назначать нову дату та місце суду, щоб винести запобіжний захід спортсменці.

Що відомо про затриману баскетболістку Олену Левченко

  • Левченко є однією із найбільш відомих баскетболісток своєї країни, яка грає на позиції центрової.
  • Дебютувала на чемпіонаті Європи у 1999 році. У 2000 році переїхала на навчання в США. Олена Левченко стала першою білоруської спортсменкою, яка виступала в США. Баскетболістка почала виступати у 2006 році за команди "Шарлотта Сінг" та "Вашингтон Містікс" у 2007 році. Потім грала в командах "Атлантична мрія" та "Єкатеринбург" у російській Суперлізі.
  • У складі білоруської жіночої національної баскетбольної команди Левченко виступала на Олімпійських іграх у 2006 та 2008 років.
  • Вона брала участь у жіночих баскетбольних чемпіонатах EuroBasket Women 2007 2009, 2011, 2013 та 2015 років у складі національної збірної Білорусі

Яких спортсменів затримала поліція серед протестувальників

  • На протестах були помічені і спортсмени. Одним з перших, кого затримали, став 20-літній захисник "Динамо-Брест-1960" Максим Смолевський.
  • 11 серпня бійця MMA Олексія Кудіна затримала поліція міста Молодечно за участь в протестах.
  • В той же день і в тому ж Молодечно затримали хокеїста Іллю Литвинова.
  • 12 серпня пропав гравець клубу БАТЕ та збірної Білорусі Антон Сарока.
  • Затримують і тренерів. Так сталося з тренером дитячої команди ФШМ Ренатом Шулуновим.
  • 14 серпня стало відомо про те, що був затриманий захисник команди "Граніт" Владислав Шубовіч.