Про завершення кар'єри першим повідомив біатлоніст Мартен Фуркад. До останньої хвилини француз міг стати володарем великого Кришталевого глобуса, але попри перемогу у гонці, поступився норвежцю Йоганнесу Бьо всього лиш двома балами.

Мартен Фуркад став володарем малого Кришталевого глобуса в заліку спринтерських гонок Кубка світу сезону 2019/2020. Вся французька команда підкинула Фуркада вгору, одного разу кумедно не зловивши його, спортсмен впав на землю.

Перед стартом гонки переслідування фінка Кайса Макарайнен шокувала біатлонних вболівальників заявою про завершення кар'єри. У гонці фінська спортсменка зробила все можливе від себе, щоб на красивій ноті завершити кар'єру. Макарайнен посіла у результаті четверту сходинку, але виявилась найшвидшою у гонці, випередивши найближчу суперницю німкеню Деніз Херрманн на 24 секунди.

Кайса не стримувала сліз, кожна з біатлоністок підійшла подякувати спортсменці за такий великий вклад у біатлонне життя. Команда оригінально віддячила спортсменці, тричі підкинувши її вгору, як справжню переможницю змагань.

IBU ж створило зворушливий ролик з останньої гонки фінської "ракети".

Відео прощальної гонки Кайси Макарайнен

Символічно, що обидва спортсмени завершили кар'єру на цьому стадіоні, де і розпочиналась їх успішна кар'єра. Мартен Фуркад рівно 10 років тому, виграв першу особисту гонку в кар'єрі. Це була гонка переслідування на етапі в Контіолахті. Кайса Макарайнен свої перші кроки в біатлоні зробила саме на стадіоні в Контіолахті.