Збірна Німеччини потрапила на Євро-2024 автоматично в якості господарів змагання. А нещодавно Бундестім представив нову форму, в якій гратиме на чемпіонаті Європи.

До теми Як потрапити на Євро-2024: де українці можуть купити квитки на чемпіонат Європи та за яку ціну

Номер нагадує про нацистів

Її виробником є місцева компанія Adidas, яка екіпірує збірну Німеччини ще з 50-х років. Втім цього разу між сторонами виникло непорозуміння. Бундестім виявився незадоволеним дизайном форми.

Сама ж компанія вирішила вивести з обігу футболки з номером 44 та наклала заборону на її використання у збірній Німеччини. Річ у тім, що це число новим шрифтом дуже схоже на абревіатуру "SS".


Як виглядає футболка збірної Німеччини з числом 44 / Daily Express

Так називались військові нацистські формування Німеччини за часів правління Адольфа Гітлера (повна назва – "Schutzstaffel"). Саме через це Adidas і заборонив використання цього номеру, зазначивши, що компанія проти ксенофобії, антисемітизму та насилля.

Читайте також Терористи можуть скористатися дронами під час Євро-2024: у Німеччині відреагували на загрози

До слова, з 2027 року збірна Німеччини завершить співробітництво із Adidas та буде вдягатися у форму їх конкурента Nike. Нагадаємо, що на Євро-2024 Бундестім гратиме в одному квартеті з Шотландією, Угорщиною та Швейцарією.