Завершився чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики у Мерсині (Туреччина). Попри відсутність Верняєва Україна тріумфально виступила на змаганнях, пише 24 канал.

До теми Вперше в історії: збірна України з гімнастики виграла командну першість на чемпіонаті Європи

Справжній герой України

В останній день турніру українська збірна додала у свій актив ще дві нагороди. Ігор Радівілов в опорному стрибку здобув "золото". А у вправі на кільцях – "бронзу". Срібна нагорода у доробку Петра Пахнюка у вправі на брусах.

Завдяки хорошим виступам українці змогли здобути перемогу у загальному заліку чемпіонату Європи 2020 року. Сумарно спортсмени з України завоювали 15 медалей: 7 золотих, 6 срібних та ще 2 бронзові.

Справжнім тріумфатором змагань став юний 17-річний Ілля Ковтун. Українець просто не залишив надії суперникам на перемогу у змаганнях. Юнак здобув 5 золотих нагород та ще одного разу підіймався на другу сходинку п'єдесталу. Українцю не було рівних в особистому багатоборстві, на коні, кільцях і паралельних брусах. Також Ілля поповнив свій медальний доробок "золотом" в команді та в опорному стрибку отримав "срібло".

Хто такий Ілля Ковтун?

Призер юніорського чемпіонату світу, шість разів підіймався на найвищу сходинку п'єдесталу на чемпіонаті Європи серед юніорів, призер чемпіонату Європи серед юніорів, багаторазовий чемпіон та призер Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Тренується у обласній дитячо-юнацькій спортивній школі "Олімпія" під керівництвом тренера Ірини Надюк.

Найближчим суперником України стала Туреччина – 8 медалей. Спортсмени здобули дві "золоті" нагороди, двічі склали у свою скарбничку "срібло" та ще чотири рази "бронзу".

Трійку найсильніших збірних замкнула Литва – 4 нагороди (2 золоті та по одному "сріблу" та "бронзі").