Голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка зробив несподівану заяву. Італієць заявив, що на зимовихзборах було зіграно понад 30 договірних поєдинків.

Варте уваги Захистився за солов'їну: Тимощук ставив на місце гравців збірної, які зневажали українську мову

Франческо Баранка розповів про підготовчі поєдинки, які команди проводили на теренах Кіпру та Туреччини. Італієць опирається на дослідження представників УАФ. Також голова Комітету з етики та чесної гри УАФ визначив винуватців договірних поєдинків.

На жаль, серед цих матчів є й такі, які граються "на контору". Принаймні про це можна говорити, спираючись на моніторинг представників УАФ. На підставі цих даних можна говорити загалом про понад 30 матчів із високою ймовірністю маніпуляцій. У таких матчах беруть участь клуби з різних країн. Часто вони організовуються дуже швидко, не анонсуються й проводяться за зачиненими дверима, а єдиними глядачами є агенти і бетінгові скаути. Останні є необхідною частиною маніпуляцій, бо дають можливість робити ставки по всьому світу на матчі без будь-якої спортивної цінності. Можна говорити з високою долею ймовірності, що цього року в багатьох матчах ключем до маніпуляцій могли бути арбітри,
– розповів Баранка.

Також голова Комітету з етики та чесної гри УАФ розповів про участь росіян та тамтешніх команд у договірних поєдинках. Баранка зазначив, що діячі, які розповсюджували "грязну" справу в Україні, активно тікають до Росії, де їм не загрожує жорстке покарання за такі махінації.

Варто відзначити, що тоді як в Україні намагаються зробити все, щоб захиститися від футбольної онкології, якою є договірні поєдинки, російські команди є активними учасниками матчів-привидів та договірних матчів. Показово, що український футболіст, який був дискваліфікований в Україні за договірні матчі, зараз чекає чергової дискваліфікації тому, що наразі є гравцем однієї з таких російських команд. Його ФК Факел (Воронеж) є учасником значної кількості підозрілих матчів. Можемо констатувати, що футбольні шахраї з України переїжджають до Росії,
– розповів Баранка.

Нагадаємо, що Українська асоціація футболу виступила з офіційної заявою щодо відсторонення російських команд навіть від товариських матчів.