Своє перше золото Жаботинський здобув під час 18-тих Олімпійських іграх у Токіо 1964 року під час фінальних змагань важкоатлетів у категорії понад 90 кілограмів. Це знаковий рік у житті спортсмена.
Під час трансляції радянський коментатор зумисне робить акцент на тому, що Жаботинський радянський спортсмен. Бо як же сказати, що українець Жаботинський переміг росіянина Власова? Але саме так і було. Навіть попри травму плеча українця. "Хто не бачив поєдинку Жаботинський-Власов, той не бачив Олімпіади" – писали тоді всі токійські газети.
Цю перемогу Леонід закріпив ще раз – через чотири роки на Олімпіаді в Мехіко. Після цього тріумфу народна любов Жаботинському була гарантована на все життя.
Тріумфи на Олімпіадах 1964 та 1968 років – не єдині заслуги "козарлюги". Жаботинський був чотириразовим чемпіоном світу та дворазовим Європи, а також п'ятиразовим чемпіоном СРСР. Встановив 19 світових рекордів.
Цікаво, що свою спортивну кар'єру Леонід починав зовсім не з важкої атлетики. Спершу було метання диску, штовхання ядра. Однак усе змінилося після того, як він побачив на власні очі виступ Григорія Новака – першого радянського чемпіона світу з важкої атлетики. Леонід затявся стати другим. І не лише досяг цього, але й перевершив.
Ним захоплювався сам Арнольд Шварценеггер. Сталевий Арні навіть запрошував його до себе на гостини.
Він казав, що з дитинства вболівав за мене. На Олімпійській іграх виступали і мої колеги з США, але я хотів, щоб виграв саме ти,
— згадував Жаботинський під час програми "В гостях у Гордона".
Нагадаємо, легендарний спортсмен Леонід Жаботинський пішов із життя 14-го січня у Запоріжжі, де провів майже все своє життя.