Росія внаслідок санкцій з боку Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) виступає без прапора та гімну на чемпіонатах світу та Олімпійських іграх.

Дивіться також На Олімпіаді-2022 команди України й Росії сидітимуть поруч: чому так сталося

На Олімпіаді-2022 у Пекіні Росія виступатиме під назвою ROC, замість національного прапора буде прапор Російського олімпійського комітету, а за гімн виступить твір Чайковського.

Ягудін вважає, що чинні спортсмени не повинні розплачуватись за провини попереднього покоління. Наразі петиція зібрала менше 300 голосів.

На мій погляд, наші спортсмени вже постраждали. Мені не хочеться заглиблюватися в політичне підґрунтя, адже справа спортсмена – просто прагнути перемоги і показувати найкраще, що в тобі є. Але мені здається, що минуло вже достатньо часу, щоб нашим хлопцям дозволили виступати під символікою своєї батьківщини,
– написав Ягудін.

Водночас, росіянин навів приклад з українською триатлоністкою Юлією Єлістратовою, яка була відсторонена від виступу на Олімпіаді-2020 за підозрою у вживанні допінгу. Але досі WADA не довела, що наша спортсменка вживала заборонені препарати.