Збірна України вперше за 24 роки зіграла на чемпіонаті світу з волейболу. І вперше вийшла в 1/8 фіналу. А після цього – і у чвертьфінал.

Варте уваги Деколи бажання перемагає майстерність, – тренер України з волейболу про вихід у плей-офф на ЧС

В 1/8 фіналу суперником українців стала збірна Нідерландів. У 2019 році команди грали між собою на чемпіонаті Європи. І тоді перемогли нідерландці з рахунком 3:0. У 2022 році на чемпіонаті світу українці взяли реванш.

У збірній Нідерландів головна небезпека йшла від Абдель Азіза. На груповій стадії він набрав 85 очок. Тож головне завдання, яке поставив тренерський штаб України перед гравцями – нейтралізувати саме цього суперника. І українським волейболістам це вдалося. У Абдель Азіза не пішла гра, а за цим прийшли й помилки. Відтак гравець чимало часу провів на лаві для запасних.

Загалом збірна Нідерландів чимало в цьому матчі помилилася. За матч команда мала 21 помилку. Українці ж – 17.

Та найбільшу перевагу в цьом матчі наші волейболісти показали у блоці – одразу 12 заблокованих ударів суперника. У той час як в Нідерландців – лише один блок за весь матч.

Та й в атаках наші гравці набрали 37 очок, на противагу до 33 очкам "помаранчевих". І на подачі наші гравці себе краще проявили – 5 ейсів проти 2.

Тож у підсумку українці святкували перемогу у трьох сетах – 25:16, 25:19, 25:18.

Тепер у чвертьфіналі на нашу команду чекає матч з одними з господарів турніру – збірною Словенії. Матч відбудеться в середу, 7 вересня.