Те, що Олександр Петраков може покинути збірну України, мова велася давно. Єдине достеменно не було відомо про те, до якої дати в Петракова контракт з УАФ. Цілком ймовірно, що він був до кінця 2022 року з прицілом на те, що збірна України поїде на чемпіонат світу.

Читайте також Погрози від Росії, 39 слів та поїздка в метро: чим запам'ятався Петраков в збірній України

Але наша команда туди не пробилася, а останній матч "синьо-жовті" провели ще 27 вересня 2022. І саме після цього матчу в Петракова черговий раз спитали про його контракт зі збірною, чим викликали в нього напад неприхованої люті. І лише 12 січня 2023 року Українська асоціація футболу офіційно заявила, що припиняє співпрацю з головним тренером національної команди України Олександром Петраковим.

Тож тепер залишається лише одне питання – хто очолить збірну України?

Головним кандидатом був і залишається Сергій Ребров. Він був і серед кандидатів, коли в серпні 2021 року Шевченко покинув збірну України і йому шукали заміну. Та тоді зупинилися на кандидатурі саме Петракова. Однією з причин було те, що Ребров мав контракт з клубом Аль-Айн, який не міг розірвати (а УАФ не хотіла платити відступні за розірвання цієї угоди).

Осінню 2022 року Ребров неодноразово приїжджав до Києва. І за даними ЗМІ, саме заради переговорів з УАФ щодо посади головного тренера збірної. Цілком ймовірно, що ці переговори досягли успіху, і невдовзі саме Реброва призначать головним тренером збірної України.

Відобразилося це і на котируваннях букмекерів. Тож саме Реброва вважають головним претендентом на посаду тренера збірно України. Букмекерська компанія Favbet виставила коефіцієнт 1,15 на те, що саме Ребров буде наступним постійним головним тренером після Петракова.

До теми Петраков програв лише два матчі на чолі збірної України: але ці поразки виявилися фатальними

Та Ребров і в серпні 2021 року був серед претендентів, та не склалося. Тож не виключено, що і цього разу збірну України очолить хтось інший. Для прикладу, той же Андрій Шевченко. Команда ще повинна пам'ятати, як грати за схемами його тренерського штабу. Він зараз доволі популярний, тож може привернути й додаткову увагу до збірної України в міжнародних матчах.

Не виключено, що Шевченко може отримати пропозицію очолити збірну України як "відкуп" за те, що він не буде намагатися очолити Українську асоціацію футболу. Зараз там керує Андрій Павелко, який є кумом Шевченка. Та саме через "напружені стосунки" між ними влітку 2021 року тоді з Шевченком не продовжили контракт. Зараз же триває "тіньова боротьба" за посаду президента УАФ, де Павелко намагається будь-що втриматися.

Відтак і призначення Шевченка наступним постійним головним тренером після Петракова може збільшити суму ставки на сайті Favbet в шість разів, якщо це станеться.

Варто розглядати й кандидатуру Віктора Скрипника. Він може стати такою ж компромісною фігурою, якою у 2021 році й став Петраков. Зараз Скрипник очолює полтавську Ворсклу. Але команда може відчути "фінансові проблеми" після того, як почесного президента клубу Костянтина Жеваго затримали у Франції на запит української сторони. Його підозрюють у розтраті грошей банку, а на майно наклали арешт.

Тож такі проблеми в клубі можуть і підштовхнути Скрипника покинути Ворсклу, якого може "підхопити" збірна Україна. Favbet на призначення Скрипника наступним постійним головним тренером після Петракова виставив коефіцієнт 10.

Мирон Маркевич має чималу образу на УАФ. За його словами, в нього була домовленість, що після Шевченка саме він очолить збірну України. Та у 2021 році посаду головного тренера віддали Петракову. І нещодавно він заявив, що не знає, чи погодився б очолити збірну України, якби йому зараз запропонували. Але така відповідь не означає однозначної відмови. Та виключати той факт, що така пропозиція може надійти, теж не варто. Однак сама ймовірність такого розвитку подій не така вже й велика, відтак і коефіцієнт Favbet на призначення Маркевича наступним постійним головним тренером після Петракова доволі значний – 13.

Збірна України свій наступний матч проведе 26 березня 2023 року проти Англії на виїзді. До цього часу команда і має отримати нового головного тренера.