Глава Всесвітньої Боксерської Ради (WBC) Маурісіо Сулейман розпочав революцію у боксі. Функціонер анонсував впровадження "трансгердерної програми", яка дозволить трансгендерам приймати участь у боксерських боях.

Що викликало обурення Шилдс

Ці нововедення не сподобалися дворазовій олімпійській чемпіонці Кларессі Шилдс. Титулована боксерка звернулася до глави WBC із претензіями.

Тобто ти кажеш те, що мужик-трансгендер, який ідентифікує себе як жінку, буде допущений до бою зі мною?,
– обурилася американка.

Маурісіо Сулейману довелося особисто роз'яснювати чемпіонці ситуацію з трансгендерами. За словами глави WBC, для цих боксерів створять спеціальний дивізіон, де вони змагатимуться між собою.

"Ми ніколи не дозволимо трансгендеру, народженому чоловіком, битися з жінкою, але створюємо правило, щоб трансгендерний бокс міг також займати своє місце", – відповів Сулейман.

Цікаво, що в 2019 році, після перемоги над німкенею Христинею Хаммер, Кларесса Шилдс кинула виклик чемпіонам середніх вагових категорій серед чоловіків: Геннадію Головкіну, Шону Портеру, Кіту Турману. Очевидно, з плином часу Шилдс вирішила не розпилятися і протистояти в рингу лише жінкам.

Що відомо про Кларессу Шилдс

• Кларесса Шилдс стала першою американською боксеркою, що виграла змагання з боксу на Олімпійських іграх (2012, 2016).
  • На професійному рингу американка дебютувала в 2016 році.
  • У 2019 році вона стала абсолютною чемпіонкою світу, другою в історії жіночого професійного боксу після Сесілії Брехус.
  • Шилдс вписала своє ім'я в історію боксу, перевершивши досягнення Василя Ломаченко, який став чемпіоном світу в трьох категоріях за 12 поєдинків.
  • Шилдс стала чемпіонкою світу в трьох категоріях за 10 поєдинків.
  • Всього на профі-рингу Кларесса провела 13 боїв і у всіх здобула перемоги.