Тренер: Це не припустимо

Заслужений тренер України Валерій Штурбабін прокоментував виступ Харлан у Токіо. Ольга програла 25-річній китаянці Ян Хен Ю з рахунком 12:15.

До теми Втомилась і відчула себе слабкою, – Харлан взяла паузу в кар'єрі після провалу на Олімпіаді

Штурбабін розкритикував Харлан через те, що українка не доводила свої атаки до логічного завершення.

"Перший номер у світовому рейтингу Ольга Харлан неприємно здивувала. У стартовому бою з китаянкою я нарахував відразу вісім атак, які наша землячка не закінчувала результативними діями. Це неприпустимо для шаблістки, яка робить ставку на агресивний, гостроатакувальний стиль", – сказав тренер.

Також він звернув увагу на те, що Харлан готувалася до Олімпіади у Токіо з італійськими тренерами. За словами Штурбабіна, до збірної України Ольга приєдналася на заключному етапі підготовки.

Харлан, дійсно, дещо здала. Я це пояснюю тим, що вона останнім часом проживає в Італії й тренується у місцевих фахівців. Досить сказати, що за наявною інформацією, Ольга готувалася у складі збірної України лише на заключному етапі підготовки до Ігор в Токіо. Я нічого не маю проти італійських тренерів, але з іншого боку, невідомо, хто був у Харлан спаринг-партнерами, як було з мотивацією,
– зазначив фахівець.

Після поразки Харлан заявила, що візьме паузу. Штурбабін вважає, що українці потрібно визначитися, чим вона планує займатися.

"Ольга з трьох Олімпіад поспіль поверталася з нагородами і невдача в Токіо – це дуже болючий удар. Адже ми всі дуже розраховували на неї. На мій погляд, після 2 – 3 місяці відпочинку Харлан потрібно самій визначитися: на першому плані особисте життя, або фехтування", – резюмував тренер.

  • Зауважимо, що Харлан з 2019 року зустрічається з італійським шаблістом Луіджі Самеле та проживає в Італії. На Олімпіаді-2020 Самеле зумів стати срібним призером. На Іграх-2012 у Лондоні італієць виграв "бронзу".