У січні 2023 року Ярослав Ракіцький повернувся в Україну, до складу рідного Шахтаря. Протягом трьох років досвідчений захисник грав у російському Зєніті, який покинув у перший день повномасштабної агресії.

До теми Ракіцький, який пограв у Росії, взяв на себе лікування пораненого захисника України: фото

Ракіцький: В Росії лише грав у футбол

Ексгравець збірної України не любить торкатися теми своїх виступів у чемпіонаті країни-агресора. Проте в інтерв'ю клубному сайту Шахтаря Ракіцький вперше пояснив, чому опинився в Росії та що його змусило покинути Зєніт.

Скажу, що я, у першу чергу, футболіст. Футбол – моя робота і справа всього мого життя. І в Росії я робив лише те, що грав у футбол. А коли почалася повномасштабна війна 24 лютого 2022 року, то я того ж дня вирішив розірвати контракт і повернутися до України. Цей вчинок і є моєю відповіддю,
– сказав Ракіцький.

24 лютого розставило все по місцях

За словами Ракіцького, він не очікував, що Росія розпочне повномасштабну війну проти України. Чому анексія Криму та частини Донбасу були недостатнім аргументом для ігнору пропозицій з держави-терориста – Ярослав не пояснив.

Ніхто не міг уявити такого масштабу агресії: що росіяни тисячами вбиватимуть українців, руйнуватимуть наші міста. Якби я знав, що так буде, то ніколи б не поїхав грати до Росії! Більше того, вважаю, що багато хто до лютого 2022 року не сприймав це настільки важко: подивіться, у Росії проводився чемпіонат світу з футболу, мав відбутися фінал Ліги чемпіонів, багато українців продовжували жити в Росії і працювати, країни торгували між собою. Але 24 лютого розставило все по місцях – в один день усі зрозуміли, що в нас, у цивілізованого світу немає нічого спільного з Російською Федерацією. Тому я тут, в Україні, – разом зі своєю країною, зі своїм народом. І це моя відповідь на всі запитання,
– розповів захисник Шахтаря.

Як Ракіцький поїхав на заробітки в Росію

  • Нагадаємо, що у січні 2019 року Ярослав Ракіцький став гравцем російського Зєніта. Шахтар отримав за трансфер свого вихованця 10 мільйонів євро.
  • Ярослав на той момент був у розквіті сил та міг обрати собі один з європейських чемпіонатів, але переїхав до загарбників, які окупували частину України.
  • Вболівальники неодноразово звинувачували Ракіцького у недостатньому патріотизмі. Футболіст під різними приводами відмовлявся грати за збірну та не співав гімн України.
  • Очевидно Ярослав не розумів, що є публічною людиною, а тому його вчинки стануть предметом для обговорення.
  • Лише коли Росія, вже не ховаючись в уніформі "зелених чоловічків", вторглася у нашу державу та почала бомбити українські міста, Ракіцький зрозумів свою помилку.
  • У перші дні агресії вихованець Шахтаря розірвав контракт з російським Зєнітом.
  • А влітку 2022 року підписав угоду з турецьким Адана Демірспором. Проте перебування в Туреччині було нетривалим і в січні Ракіцький повернувся в Україну.